Türk Telekom internet çok yavaş

Devolve

Hectopat
Selamlar, artık gerçekten çok sıkıldım. Arkadaşımla yoldaş CS:GO'ya giriyoruz, hep ping oluyor ve hiç adam vuramıyorum. Arkadaşımla sadece konuşurken bile ses sürekli gidiyor ve arama gidiyor. YouTube'dan 144p videoyu zor izliyorum. İndirme hızım ise genelde 1B/s'lerde dolaşıyor.

Müşteri hizmetlerini çok kez aradık ve hep konuşmadan sonra modemi açıp kapatın düzelecektir diyorlar ama hiçbir şey değişmiyor. Aynı durum mobil cihazlarda da geçerli. Hatta bazen Technopat'a bile zor giriyorum. Bu sorunu artık çözmek istiyorum ve nasıl çözebilirim? Müşteri hizmetleriyle tekrar konuşacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, artık gerçekten çok sıkıldım. Arkadaşımla yoldaş CS:GO'ya giriyoruz, hep ping oluyor ve hiç adam vuramıyorum. Arkadaşımla sadece konuşurken bile ses sürekli gidiyor ve arama gidiyor. YouTube'dan 144p videoyu zor izliyorum. İndirme hızım ise genelde 1B/s'lerde dolaşıyor.

Müşteri hizmetlerini çok kez aradık ve hep konuşmadan sonra modemi açıp kapatın düzelecektir diyorlar ama hiçbir şey değişmiyor. Aynı durum mobil cihazlarda da geçerli. Hatta bazen Technopat'a bile zor giriyorum. Bu sorunu artık çözmek istiyorum ve nasıl çözebilirim? Müşteri hizmetleriyle tekrar konuşacağım.

TurkNet öneririm isterseniz TurkNet müşteri hizmetleriyle konuşunuz @500498

Eğer ücretiyle evdeki kabloların ve binaya kadar gelen bağlantının kontrol edilmesine razıysanız, TT müşteri hizmetlerini aradığınızda teknik ekip yollamalarını konusunda ısrarcı olun.

@furkankadirguzeloglu TT müşteri hizmetleri gerçekten mükemmel çalışıyormuş. :) Haklıymışsın, özür dilerim. (!)
Tahminen konu sahibi hala taahhüt ile Türk Telekom'a bağlıdır. Bu sebeple bunun yardımcı olabileceğini zannetmiyorum.

Eğer ücretiyle evdeki kabloların ve binaya kadar gelen bağlantının kontrol edilmesine razıysanız, TT müşteri hizmetlerini aradığınızda teknik ekip yollamalarını konusunda ısrarcı olun.

@furkankadirguzeloglu TT müşteri hizmetleri gerçekten mükemmel çalışıyormuş. :) Haklıymışsın, özür dilerim. (!)

Tahminen konu sahibi hala taahhüt ile Türk Telekom'a bağlıdır. Bu sebeple bunun yardımcı olabileceğini zannetmiyorum.
Evet hocam. Taahütün bitmesine daha çok var maalesef. Cayma bedeli de vermek istemiyorum ama sanırım bir zaman cayacağım.

Hocam altyapı sorgulattım 16Mbps diyor. Fakat aynı sitedeki yan apartmandaki arkadaşım Valorant oynarken oyun güncelliyor ve pingi kıpırdamıyor bile. Ben oynarken bütün cihazların Wi-Fi'sini kapatıyorum ve bir tek Discord açık oluyor ona rağmen pingim hep çok fazla oluyor.

Taahhüt ne zaman başladı? Eğer bir kaç aydan fazla olmadıysa, daha uzatmadan vazgeçmeyi düşünebilirsiniz. Sonuçta taahhütte cayma bedeli, indirim tutarı*başladığı tarihten itibaren geçen ay. Eğer bitmesine az kaldıysa indirim tutarı*bitmesine kalan ay. Yani ortalara doğru en yüksek tutarı ödüyorsunuz. İlk bir kaç ay veya son bir kaç ay iptal etmek için en uygun zaman dilimi. Değerlendirin derim.
Hocam altyapı sorgulattım 16Mbps diyor. Fakat aynı sitedeki yan apartmandaki arkadaşım Valorant oynarken oyun güncelliyor ve pingi kıpırdamıyor bile. Ben oynarken bütün cihazların Wi-Fi'sini kapatıyorum ve bir tek Discord açık oluyor ona rağmen pingim hep çok fazla oluyor.
Yan apartmandaki arkadaşınız farklı bir ISS'e ait xDSL olmayan bir alt yapıyı kullanıyordur tahminen. VDSL bir alt yapıda, indirme yaparken eğer indirme hızı %75 oranında sınırlanmadıysa pingin oynamaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Eğer yaşadığınız bölgede KabloNet veya Superonline fiber hizmeti varsa buna geçmeyi deneyebilirsiniz.

Taahhüt ne zaman başladı? Eğer birkaç aydan fazla olmadıysa, daha uzatmadan vazgeçmeyi düşünebilirsiniz. Sonuçta taahhütte cayma bedeli, indirim tutarı*başladığı tarihten itibaren geçen ay. Eğer bitmesine az kaldıysa indirim tutarı*bitmesine kalan ay. Yani ortalara doğru en yüksek tutarı ödüyorsunuz. İlk birkaç ay veya son birkaç ay iptal etmek için en uygun zaman dilimi. Değerlendirin derim.

Yan apartmandaki arkadaşınız farklı bir ISS'e ait xDSL olmayan bir alt yapıyı kullanıyordur tahminen. VDSL bir alt yapıda, indirme yaparken eğer indirme hızı %75 oranında sınırlanmadıysa pingin oynamaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Eğer yaşadığınız bölgede Kablonet veya Superonline fiber hizmeti varsa buna geçmeyi deneyebilirsiniz.

Evet hocam arkadaşım Turkcell kullanıyor. Fakat benimle aynı apartmandaki Türk Telekom kullananların interneti de benim internetime göre gayet hızlı. Taahhütün bitme tarihini tam bilmiyorum akşam bakacağım.

Evet hocam arkadaşım Turkcell kullanıyor. Fakat benimle aynı apartmandaki Türk Telekom kullananların interneti de benim internetime göre gayet hızlı. Taahhütün bitme tarihini tam bilmiyorum akşam bakacağım.
O zaman evdeki ankastrede bir sorun var. Eve teknik destek çağırın.

Klasik Türk Telekom rezilliği. Geçmişte teknik destek çağırdığınızı, yaptıkları işlemleri belirtin müşteri hizmetlerine. Bunun da sorunu çözmediğini belirtin. Teknik ekip istediğinizi ısrarla belirtin. Bunun için daha donanımlı bir ekibi istediğinizi de belirtin.

Yeni konular

Geri
Yukarı