Türk Telekom internet hızını mı düşürüyor?

• Konuyu başlatan Üye 247830
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 370
Ü

Üye 247830

Ziyaretçi
Merhaba,
50Mbps'ye kadar olan internet kotam dün bittiği için ek kota satın aldım. Dün akşam itibarıyla kullanmaya başladım ancak birkaç saat önce modem re-start etti ve birdenbire internet hızım 2-6Mbps aralığında gezinmeye başladı. Teknik olarak az çok tecrübem var ama bunun bir teknik problem olduğu pek inandırıcı gelmedi. Dünden bu yana yoğun indirme yaptığım için bölgelerdeki santralleri dengelemek adına bant genişliğini fazla kullananlara otomatik kısıtlama getirdiklerini düşünüyorum. Türk Telekom destek hattı teknik ya da prosedürle ilgili herhangi bir açıklama yapmadan direk arıza olarak yorumladı ve kayıt açtı. Modeme girdiğimde downstream hızı 10Mbps'ye sabitlenmiş. Arkadaşları internet hızımın düşürüldüğüne ikna edemiyorum.
Siz böyle bir şey yaşadınız mı? Bu işin arka planı nedir?

Yıllardır kotasız kullanıyorum. Kotalı kullanım yerine başka İSS tercih etseniz daha iyi olur. Destek ekibi ile çözemediğiniz durumu biz çözemeyiz sanırsam .

TT kullanıyorum aynı şekilde, ben böyle bir şey yaşamadım. 75/8'lik bir paketteyim neredeyse aynı değerleri alıyorum. Kullanmaya başladığımdan beri modem dışında bir sorun yaşamadım. Kasıtlı olarak yapacaklarını sanmıyorum ama belli de olmaz. Komşularınız arasında TT kullanan varsa onlar da aynı sorunu yaşıyor mu diye bir sorun isterseniz.
1664207646561.png

Merhaba,
50Mbps'ye kadar olan internet kotam dün bittiği için ek kota satın aldım. Dün akşam itibarıyla kullanmaya başladım ancak birkaç saat önce modem re-start etti ve birdenbire internet hızım 2-6Mbps aralığında gezinmeye başladı. Teknik olarak az çok tecrübem var ama bunun bir teknik problem olduğu pek inandırıcı gelmedi. Dünden bu yana yoğun indirme yaptığım için bölgelerdeki santralleri dengelemek adına bant genişliğini fazla kullananlara otomatik kısıtlama getirdiklerini düşünüyorum. Türk Telekom destek hattı teknik ya da prosedürle ilgili herhangi bir açıklama yapmadan direk arıza olarak yorumladı ve kayıt açtı. Modeme girdiğimde downstream hızı 10Mbps'ye sabitlenmiş. Arkadaşları internet hızımın düşürüldüğüne ikna edemiyorum.
Siz böyle bir şey yaşadınız mı? Bu işin arka planı nedir?

Arka planı nedir demişsiniz pek bilgim yok ama Bağzı/Çoğu ISS 100 Mbps diye gösterirler ama bu sadece video izlemek için. İş indirme yapmaya geldiğinde hızını kısıyorlar. Bizzat bende yaşadım bu sorunu benim ISS makineları ya da yazılımları bir tık gelişmiş olmalıki indirmeyi durduktan ortalama 5 içinde geri aynı hıza yükseliyordu.

Ekleme: Ve açıkçası kotalı internet kullanıyorsanız bu normaldir çünkü kota bittikten sonra hızlar önemli derecede yavaşlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı