Türk Telekom internetine %67 zam geliyor!

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Yarından itibaren (1 Nisan) Türk Telekom toptan toptan tarife fiyatlarına %67 oranında zam yaptı. Yapılan zamın kısa süre sonra internet abonelerine de gelmesi bekleniyor.

Haber kaynağı:

İnternet gibi herkesin ulaşması gereken bir şeyi bu kadar ulaşılmaz yapmak🤔

Halihazırda sözleşmesi bulunanları etkiler mi? Mesela benim TürkTelekom ile Eylül ayının sonuna kadar taahhüdüm var. 160 TL'ye 100Mbps GPON fiber kullanıyorum bu fiyat değişiklik gösterebilir mi?

Port muhabbeti değil mi bu ? Ertelendi o iş çünkü.

Kurumdan yapılan açıklamada, “Türk Telekom Referans IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi Teklifinde yer alan port ücretleri ile Türk Telekom Referans Arabağlantı Teklifinde yer alan aylık THK ücretlerine ilişkin alınan 09.03.2022 tarihli ve 2022/DK-ETD/64 sayılı Kurulu Kararı’nın 01.04.2022 olan yürürlük tarihinin 01.06.2022 tarihine ertelenmesine karar verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Halihazırda sözleşmesi bulunanları etkiler mi? Mesela benim TürkTelekom ile Eylül ayının sonuna kadar taahhüdüm var. 160 TL'ye 100Mbps GPON fiber kullanıyorum bu fiyat değişiklik gösterebilir mi?

Sözleşme varken etkilememesi gerekiyor normalde. Ama etkiliyor maalesef.

Port muhabbeti değil mi bu ? Ertelendi o iş çünkü.
Port muhabbeti evet. Aslında benim anladığım TT dışındaki İSS'lerin portlarına zam gelecek ve dolaylı yoldan TT dışında olup TT'nin alt yapısını kullanan İSS'lerin tarifelerine zam gelecek diye yorumladım.

Taahhütlü olanlar için fiyat değişmez. 12 veya 24 ay sabit fiyat ödersiniz. TurkNet ve Milleni gibi taahhütsüz internet sunanlar mecburen internet fiyatlarına ortalama 100-110 TL zam yapacak. 200 TL aşkın bir fiyat çıkabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı