Türk Telekom nasıldır?

10 yıldan fazla bir süredir internet sağlayıcısı olarak TTNET yani yeni ismiyle Türk Telekom kullanıyorum. Şu an 50 Mbps indirme ve 7-8 yükleme hızım bulunuyor. Yaklaşık bu paketi 6 aydır kullanıyorum ve gayet memnun olduğumu söyleyebilirim. Karar senindir.

Ben de yaklaşık 8.5 aydır Türk Telekom kullanıyorum, 95 TL fiyatla 35 Mbps paket tercih ettim, şu an aldığım hız böyle. Kablolu bağlantı kullanıyorum, hiç hızımda düşme veya pingimde yükselme yaşadığımı hatırlamıyorum. Ancak taahhütüm 12 ay ve 3.5 ay sonra taahhüt bittiğinde bana teklif ettikleri fiyat 135TL. Bence büyük saçmalık. Modem arayüzünde hattımın alabileceği en yüksek hız 84 Mbps diyor, 35 Mbps hız için 135 lira vereceğime Netspeed'e geçerek 94TL verip 75 Mbps hız kullanırım. Şunu belirteyim fiyatı yine 95 TL olsaydı Türk Telekom kullanmaya devam ederdim. Belki de Türk Telekom ile sorun yaşayan kişilerin binasına gelen veya dairesine gelen kablolarda problem vardır. Ben ankastre kutumdan modeme, modemden de bilgisayara kadar CAT6 kablo çekmiştim, hiç problem yaşatmadı.

Türkiye'nin altyapısının büyük kısmı Türk Telekom'a ait olduğundan zaten Turkcell'deyken hızım 16Mbps ile sınırlandırıldı ve port açma taleplerim reddedildi. Türk Telekom'a geçersem port sorunu olmadan 50Mbps kullanabileceğim söylendi. Muhtemelen Türk Telekom'a geçeceğim. Teşekkürler.

Fiyat dışında ben bir dezavantaj göremedim.

İlla Türk Telekom kullanmak zorunda değilsiniz bence. Önce Turknet, Netspeed, Gibirnet gibi firmaları deneyin. Memnun kalırsanız daha ucuza internet almış olursunuz.

Baktınız Turknet, Netspeed'den memnun değil misiniz, Türk Telekom'a geçiş yaparsınız.

Daha önceden TurkNet'e başvurdum. Adamlar 1 ayda bağlayamadılar. Tam iptal edecektim aradılar geliyoruz diye. İnternette sıkıntı yok derken akşam 03:00 gibi internet kesildi bir daha da gelmedi. Müşteri hizmetleri zaten yok. He birde 35Mbps olarak başvurdum boş port yok diye 16 verdiler. O yüzden taşeron firmalara hiç bulaşmak istemiyorum. TurkNet altyapısı varsa baya iyi galiba ama bende Türk Telekom'un 60Mbps'lik altyapısı var. Bu yüzden TurkNet gibi taşeron firmaları önermem ben.

Merhabalar. Turkcell Superonline'dan Türk Telekom'a geçeceğim. Altyapım eğer Türk Telekom'a geçersem 50Mbps hız verebiliyor. Mahallemdeki arkadaşlarım gayet memnun Türk Telekom'dan. Sizce Türk Telekom nasıl? Müşteri hizmetlerini aradığımda online eğitimden dolayı altyapıların iyileştirildiğinden bahsettiler. Bu şu anda kullandığım internetin hız testi. Aşağıya bıraktığım ise Türk Telekom'da yaptığım altyapı sorgusu. Sizce Türk Telekom'a geçmeli miyim? Görüşlerinizi belirtin lütfen. Arkadaşlarım nerden baksanız 10 yıldır Türk Telekom'dalar. Türk Telekom kullananlar objektif bir şekilde bilgilendirsin lütfen. Çoğu yerde Türk Telekom böyle şöyle deniyor ama alabileceğim en hızlı internet bu. 119₺'ye 50Mbps internet hiç de fena değil. Linklediğim yerde Gamer paketi.

Eki Görüntüle 922799
Ne yaptınız hocam? Memnun musunuz?

Geri
Yukarı