Türk Telekom sözleşme yenilendikten sonra ceza ödemeden iptal edilebilir mi?

Mustafa0402

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Türk Telekom interneti yaklaşık 3- 4 yıldır kullanıyoruz ve sözleşme bitti tekrar, yeniledik 2 yıllığına.
Peki şimdi iptal etme hakkımız var mı ve iptal edersek para öder miyiz?
Yeni sözleşme 2 yıllığına ve daha 1 yılı doldurmadı.
İnternet rezalet ve TurkNet'e geçeceğim, bilgisi olanlar yazabilir mi?

Şu an aynı şeyi yaşıyorum bende. Benim bildiğim taahhüt yeniledikten sonra bozarsan bir cezası var. Gerçekten Türk Telekom pişmanlıktır.

Sözleşmeden çıkarsan kaç ay kaldı ise hepsini ödersin.

Yukarıda arkadaşlar gereken cevabı vermiş de ben de biraz daha detaylandırayım. Şimdi siz internetten 2 yıllık sözleşmelerin cezasız iptal edilebileceğini okudunuz ve bundan dolayı da taahhütünüzün 2 yıllık olduğunu vurgulayarak cezasız ayrılıp ayrılamayacağınızı soruyorsunuz. Cevap hayır ayrılamazsınız. Çünkü taahhüt demek söz vermek demektir ve sözünüzden cayarsanız bedelini ödersiniz. İnternette okuduğunuz o haberlerin aslı astarı yok. Zamanında açtığım şu konuda her şeyi resmi belgelerle ispatlayarak detaylıca anlattım: 1 yıldan uzun süreli taahhütlerin feshi
Aklınızdaki bütün sorulara bu konuda cevap bulacaksınız.

Yukarıda arkadaşlar gereken cevabı vermiş de ben de biraz daha detaylandırayım. Şimdi siz internetten 2 yıllık sözleşmelerin cezasız iptal edilebileceğini okudunuz ve bundan dolayı da taahhütünüzün 2 yıllık olduğunu vurgulayarak cezasız ayrılıp ayrılamayacağınızı soruyorsunuz. Cevap hayır ayrılamazsınız. Çünkü taahhüt demek söz vermek demektir ve sözünüzden cayarsanız bedelini ödersiniz. İnternette okuduğunuz o haberlerin aslı astarı yok. Zamanında açtığım şu konuda her şeyi resmi belgelerle ispatlayarak detaylıca anlattım: 1 yıldan uzun süreli taahhütlerin feshi
Aklınızdaki bütün sorulara bu konuda cevap bulacaksınız.
Evet ama biz internetin hızı 16mb ve internet hızı 5-8mb gibi bir hızla geliyor hakkımız olan 16mb internet hızı gelmiyor peki ne yapmalıyım yetkilileri ile görüştük 1 hafta 2 hafta düzeliyor sonra tekrar kötüleşiyor ne yapma bildirim buna karşılık

Evet ama biz internetin hızı 16mb ve internet hızı 5-8mb gibi bir hızla geliyor hakkımız olan 16mb internet hızı gelmiyor peki ne yapmalıyım yetkilileri ile görüştük 1 hafta 2 hafta düzeliyor sonra tekrar kötüleşiyor ne yapma bildirim buna karşılık
Problemin neyden kaynaklandığını tespit etmek lazım. Mesela ankastre kutusundan ölçüm yaptırıp oraya ne kadad hız geldiğini öğrenmek lazım. Eğer ankastreye 16 civarı hız geliyor, daireye gelene kadar düşüyorsa muhtemelen iç tesisat problemidir. İç tesisat kablosunu yenilemek gerekir. Aynı şekilde modemi de bir kontrol etmek lazım. Eski modemler bazen sorun çıkarabiliyor, kaliteli yeni bir modem almak lazım. Daha uzun uzun yazılır da daha fazla uzatmak istemiyorum. Özetle problemin kaynağını tespit edip ona göre hareket etmek gerekiyor.

Geri
Yukarı