Türk Telekom yerine ISS önerisi

GkhanKlc

Hectopat
Yıllardır kullandıgım 2 yıllık taahhüt sürem 10 gün sonra dolacak. 8 Mbit kullanıyorum. Yeni teklifleri 16 MB 120 TL veriyorlar. Açıkçası 2 yıl daha taahhüt yapmak istemiyorum. 64 Mbit desteklediği gözüküyor çoğu altyapı sorgulamasında TT müşteri hizmetleri doğruladı. Ama yıllar önce 16'dan 8'e düşürmek zorunda kalmıştım dalgalanmalardan dolayı. Acaba bu sorun duruyor mudur (o zamanlar 24'tü altyapı destegım.)? Netspeed veya milenium alıp bu sorun yüzünden sıkıntı çekmekten çekiniyorum açıkçası.

Bir de sorum, internet geçişi sırasında internetsiz kalmama durumu var mı acaba? Superonline sitesinden buna benzer bir yazı okudum ama geçiş yapan arkadaşlar bilgi verebilirse sevinirim. Şu an için Netspeed veya Millenium düşünüyorum ama kararsız kaldım. Tavsiyelere açığım.

Netspeed öneririm müşteri hizmetleri cana yakın ilgili ve taahhüt yok ve paketleri uygun, internetsiz kalma olmadı, belgeler onların eline ulaşınca aboneliğinizi aktif ediyorlar önceki aboneliğinizi iptal ettiriyorlar.

Millenicom 75 mbps'lik paket kullanıyorum. Altyapım 64'e kadar destekliyor ama neredeyse arada bir hız düşüklüğü hariç sıkıntı yaşamıyorum. O da modemi kapat aç düzeliyor. Daha önce Superonline ADSL, Türk Telekom VDSL ve Turknet kullandım. Superonline ve Türk Telekom'dan memnunken Turknet'ten hiçbir şekilde memnun kalmadım. Ping değerleri 35-75 arasıydı ve bir sorunda hiçbir zaman ilgilenmiyorlardı. Millenicomda ise ilgilenen birileri var ve kalite olarak iyi olduklarını düşünüyorum ( ping 10-12 ms). Tek sorun kolay kolay aboneliğini iptal ettiremiyorsun. Bir sıkıntı olduğunda abonelik iptali için bayağı uğraşmam gerekebilir. Geçiş sırasında internetsiz kalmama soruna gelecek olursak ben Turknet'ten Millenicom'a geçiş yaparken 2 saat kadar internetsiz kalacağım söylendi ama hiç kesinti yaşamadım. Hemen geçiş sağlandı.

Netspeed kullanıcısıyım ve 10 Mbit altyapımda 9 verebiliyorlar 1KM Santral uzaklığım mevcut eğer ADSL hizmetiniz varsa ADSL portu yüzünden dalgalanabilir VDSL portuna geçince bu değişecektir. Netspeed müşteri hizmetlerini arayarak daha net bilgi alabilirsiniz eğer müşteri davet kodu isterseniz: JBVB8V

Peki bu son hafta geçiş sağlarsam tt bana yine taahut ile ilgili para yansıtması yapabilirmi 22 sine kadar beklememmi gerekiyor yoksa

Boş port bilgisini öğrenebilir miyiz?

Ben Netspeed'e 6 gün önce ISS taşıma evrakları / Kimlik fotokopisi / PSTN ev telefonu iptal dilekçesi evraklarını MNG kargo ile göndermiştim. 1 günde Denizli'ye geçmişti evraklar. Sesli onayda yetkili hemen geçişi mi başlatalım yoksa bitiş tarihini bekleyecek misiniz diye sormuştu. Son ay içerisinde TT'nin cayma bedeli yansıtamayacağı, 48 saate varan bir süreçten bahsettiğimizi bu sebeple de taşıma geçiş işleminin ivedilikle başlamasını istedim.
Tam 47 saatte açılmıştı hizmet. Sanırım 3 gün fatura döneminin son ayından önce çıkan bir yarım fatura ödetmişti Türk Telekom. Son ay 85₺ kendi faturam yerine 70₺ civarında bir fatura gelmişti. SMS ile kullanıcı bilgilerim geldiği gibi sinyal kesildi TT'den gelen. Modem arayüzünde yeni bilgiler ile giriş yaptığım gibi Netspeed'i kullanmaya başladım.

Eğer beklesem atıyorum tarifenin taahhütsüz fiyatı 250₺ ben bu fiyattan 2-3 gün kullanım sağlamış olacaktım. Çünkü churn işlemi tak diye gerçekleşmiyor. Arka planda işlemler yapılıyor. Kesintisiz 48 saate kadar eski ISS'de hizmet alacaksınız. Evrakların gitmesi 1-2 gün desek en azından 4 -5 gün öncesinden bu taşıma işlemini başlatmanız yararınıza olacaktır.

Taahhüt detaylarını dijital faturanızın üzerinde ya da Türk Telekom OIM uygulaması üzerinden taahhüt bilgisi kısmından öğrenebilirsiniz.

ISS taşıma işleminde kurulum ücreti alınmaz. Sırf bu sebep, hizmetin bu geçiş sürecinde kesintisiz sağlanabilmesi ve port kaybı sebebiyle asla eski hattınızı kapatmanızı önermem. Bırakın evrakları iletin, taşıma sağlansın.

Eğer Netspeed özelinde aklınıza takılan bir soru olursa iletebilirsiniz. Abonelik işlemleri, ön başvuru, online başvuru, evrakların hazırlanması vs.

Uzun süredir hizmet alıyorum, az çok fikrim oluştu. 9 aydır VDSL2 altyapıdan kullanıyorum. 1 2 aya kalmaz aktifleşecek FTTH kabinler ile FTTH hizmet ile devam edeceğim.

Boş port bilgisini öğrenebilir miyiz?

Ben Netspeed'e 6 gün önce ISS taşıma evrakları / Kimlik fotokopisi / PSTN ev telefonu iptal dilekçesi evraklarını MNG kargo ile göndermiştim. 1 günde Denizli'ye geçmişti evraklar. Sesli onayda yetkili hemen geçişi mi başlatalım yoksa bitiş tarihini bekleyecek misiniz diye sormuştu. Son ay içerisinde TT'nin cayma bedeli yansıtamayacağı, 48 saate varan bir süreçten bahsettiğimizi bu sebeple de taşıma geçiş işleminin ivedilikle başlamasını istedim.
Tam 47 saatte açılmıştı hizmet. Sanırım 3 gün fatura döneminin son ayından önce çıkan bir yarım fatura ödetmişti Türk Telekom. Son ay 85₺ kendi faturam yerine 70₺ civarında bir fatura gelmişti. SMS ile kullanıcı bilgilerim geldiği gibi sinyal kesildi TT'den gelen. Modem arayüzünde yeni bilgiler ile giriş yaptığım gibi Netspeed'i kullanmaya başladım.

Eğer beklesem atıyorum tarifenin taahhütsüz fiyatı 250₺ ben bu fiyattan 2-3 gün kullanım sağlamış olacaktım. Çünkü churn işlemi tak diye gerçekleşmiyor. Arka planda işlemler yapılıyor. Kesintisiz 48 saate kadar eski ISS'de hizmet alacaksınız. Evrakların gitmesi 1-2 gün desek en azından 4 -5 gün öncesinden bu taşıma işlemini başlatmanız yararınıza olacaktır.

Taahhüt detaylarını dijital faturanızın üzerinde ya da Türk Telekom OIM uygulaması üzerinden taahhüt bilgisi kısmından öğrenebilirsiniz.

ISS taşıma işleminde kurulum ücreti alınmaz. Sırf bu sebep, hizmetin bu geçiş sürecinde kesintisiz sağlanabilmesi ve port kaybı sebebiyle asla eski hattınızı kapatmanızı önermem. Bırakın evrakları iletin, taşıma sağlansın.

Eğer Netspeed özelinde aklınıza takılan bir soru olursa iletebilirsiniz. Abonelik işlemleri, ön başvuru, online başvuru, evrakların hazırlanması vs.

Uzun süredir hizmet alıyorum, az çok fikrim oluştu. 9 aydır VDSL2 altyapıdan kullanıyorum. 1 2 aya kalmaz aktifleşecek FTTH kabinler ile FTTH hizmet ile devam edeceğim.
Hocam uzun cevabınız için teşekkür ederim. Bende port durumu yüzünden kapatırmak ıstemıyorum sırf port kaybetmemek için tekrar Türk Telekom almayı düşündüm ama 2 yıl daha durup durmuycagım net değil aynı adreste.

Bu bahsettığiniz 48 saatlık süreçte internet hizmeti alamadınız mı 2 tarafdan doğru mu anladım yoksa başka bir şey mi kast ettiniz. Bu söz edilen evraklardan önce Online formlarla taşıma işlemi gerçekleşirmi taşındıktan sonra kargolama yaptım gibi yorumlarda okumuştum bazı konularda.

Bir de 5 -6 yıl önce hat kapasitesi 24 MB iken 16 aldıgımda hat stabil olmadıgından tekrar 8'e düşürülmüştü yine aynı durumu yaşar mıyım yüksek MB alırsam?

ADSL16266 KbVARVAR258-
VDSL62272 KbVARVAR258-
FTTX-V1(GPON)
FTTX-V262272 KbVARVAR258-

Hocam uzun cevabınız için teşekkür ederim. Bende port durumu yüzünden kapatırmak ıstemıyorum sırf port kaybetmemek için tekrar Türk Telekom almayı düşündüm ama 2 yıl daha durup durmuycagım net değil aynı adreste.

Bu bahsettığiniz 48 saatlık süreçte internet hizmeti alamadınız mı 2 tarafdan doğru mu anladım yoksa başka bir şey mi kast ettiniz. Bu söz edilen evraklardan önce Online formlarla taşıma işlemi gerçekleşirmi taşındıktan sonra kargolama yaptım gibi yorumlarda okumuştum bazı konularda.

Bir de 5 -6 yıl önce hat kapasitesi 24 MB iken 16 aldıgımda hat stabil olmadıgından tekrar 8'e düşürülmüştü yine aynı durumu yaşar mıyım yüksek MB alırsam?

ADSL16266 KbVARVAR258-
VDSL62272 KbVARVAR258-
FTTX-V1(GPON)
FTTX-V262272 KbVARVAR258-
Hayır kesintiniz hizmet aldım. Eğer TT iptal ettirdeydim bekleme süresinde hizmet alamaz olacaktım demek istedim. Taşıma işleminde eski ISS' den hizmet alınıyor 48 saat sürecinde.

Bu bahsettiğiniz durum büyük ihtimal ADSL modülasyonu için geçerli. VDSL'de bu sorunu yaşayacağınızı düşünmüyorum. Benim santral uzaklığı çok fazla olmasına rağmen 33 35 Mbit arası hızı stabil biçimde alabiliyorum.

Netspeed kullanıcısıyım ve 10 Mbit altyapımda 9 verebiliyorlar 1KM Santral uzaklığım mevcut eğer ADSL hizmetiniz varsa ADSL portu yüzünden dalgalanabilir VDSL portuna geçince bu değişecektir. Netspeed müşteri hizmetlerini arayarak daha net bilgi alabilirsiniz eğer müşteri davet kodu isterseniz: JBVB8V
kodunuzu kullandım haberiniz olsun netspeed 35 aldım suanlık bır sıkıntı yok

kodunuzu kullandım haberiniz olsun netspeed 35 aldım suanlık bır sıkıntı yok
Hat değerlerinizi atabilir misiniz? 35 mi yoksa 41 Mbps mi tanımlandı?

Hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı