Türk Telekom'a düşük hız davası açılabilir mi?

keremkarakaya

Megapat
Yer
Istanbul
Durum fotoğraftan ibaret. 16 Mbps internete dünyanın parasını veriyorum, bir de 4 Mbps ile rezil oluyorum. Dava açsam kazanır mıyım?

internet.JPG

Vallaha öyle bir şey varsa ben de açarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüketici haklarına bildirebilirsin. Ya iyileştirme yapılır ya da düşük bir ihtimal ile fazla verdiğin düşünülen kısım geri ödenir.

''-e kadar'' deseler bile 16 Mbps üzerinden 10 Mbps vermeleri gerekiyor diye biliyorum. Tüketici heyetine başvurabilirsiniz. Yüksek ihtimalle ödediğiniz parayı geri alır ve cayma bedelinden kurtulmuş olursunuz.

İnternet alt yapinizin ne kadara kadar destekledigini sorguladiniz mi? Cunku servis saglayicilari internet alt yapiniz diyelim ki 16 Mbps kadar destekliyorsa size 32 Mbps satmaktan cekinmez. Internet hizinin tam verimli alinamamasi bir cok sebebe bagli oluyor. Ornegin alt yapiniz, binanizdaki tesisat, oturdugunuz yerdeki internet kutusuna uzakliginiz ve olcum yaptiginiz saatlerde semtinizdeki internet kullanjm orani. Bende arayin Telekom'u, oturdugunuz yerde maksimum neyi destekledigini ogrenin. Sonra hatlarinizi kontrol ettirin. Mesela ayni binada daha verimli kullanan var mi gibi. Sonra sikayete gidin diyebilirim.

@orpheus2690 Eski alt yapıyla ilgili bir şeyler olabilir sözleşmede. Sözleşmeyi ayrıntılı şekilde okumak gerekiyor.
Haklısınız fakat yine de haksız çıkacaklarını düşünmüyorum bu konu hakkında.
Avukat parası şu bu parası derken zaten olaylar karışır. Zaten kazanamazsın.
Arkadaş adam öldürdüm dememiş avukatlık bir iş olmuyor genelde. Tüketici heyetine başvurduğunuzda yeterli kanıtlar varsa kendileri hallediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı