Türk Telekom'a geçilince ping düzelir mi?

Rozi

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba. Ben Millenicom 16 MB paket kullanıyorum. Ama bana gelen hız 6 MB ve oyunlarda 3-4 aydır sürekli yüksek ping var Warzone oynuyorum ve aldığım ping 250-300 ortalama sürekli böyle hiç düşmüyor. Her yolu denedim DNS değiştirdim ama yine çözüm olmadı. Bu ping için ne yapmam lazım Türk Telekom HiperNet altyapısı varmış sorguladığımda ona geçsem sorun düzelir mi? Ve bu ping için port değişikliği falan çözüm olur mu hat yoğunluğundan mı kaynaklanıyor ne yapmam lazım? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
HiperNet'e geçebilirsin. Aynı zamanda kablo ile bağlanmanın faydası da büyük olacaktır. Cihazın modeme uzaklığından tut hat yoğunluğuna kadar hepsi yavaşlamasına neden oluyor olabilir.

İnternete kaç kişi bağlanıyor? Bilgisayaranıza internet kablo ile mi bağlı Wi-Fi ile mi? Bu aralar benim internetimde ping var neden bilmiyorum yoğunluk falan var herhalde.

TurkNet altyapısı varsa TurkNet geç. Burada TurkNet altyapısı var Türk Telekom'dan aldığım değerler;
(Not: Arkadaşımla aynı sokaktayız o 1 ping 900 down 900 up alıyor TurkNet ile.)

1620756674495.png

Hocam Wi-Fi kullanıyorsanız Ethernet ile bağlanın ve diğer cihazların bağlantısını kesin. Düzelmezse TT düzeltir.

2 telefon bağlı sadece oyun oynarken Wi-Fi kapatıyoruz zaten. Ehternet kablosu ile direk bağlı modem bilgisayara. 4 aydır hiç bir şekilde geçmedi bu ping sorunu. Ya İSS değiştircem TT HiperNet geçcem ya da port değişikliği istiyecem hangisi çözüm olur bilemedim arkadaşlar.

2 telefon bağlı sadece oyun oynarken Wi-Fi kapatıyoruz zaten. Ethernet kablosu ile direk bağlı modem bilgisayara. 4 aydır hiçbir şekilde geçmedi bu ping sorunu. Ya ISS değiştireceğim TT HiperNet geçcem ya da port değişikliği isteyeceğim hangisi çözüm olur bilemedim arkadaşlar.

Hocam modem ayarlarından da kapatın. Port değişikliğinin çözeceğini sanmıyorum. HiperNet daha mantıklı gibi.

Arkadaşlar merhaba. Ben Millenicom 16 MB paket kullanıyorum. Ama bana gelen hız 6 MB ve oyunlarda 3-4 aydır sürekli yüksek ping var Warzone oynuyorum ve aldığım ping 250-300 ortalama sürekli böyle hiç düşmüyor. Her yolu denedim DNS değiştirdim ama yine çözüm olmadı. Bu ping için ne yapmam lazım Türk Telekom HiperNet altyapısı varmış sorguladığımda ona geçsem sorun düzelir mi? Ve bu ping için port değişikliği falan çözüm olur mu hat yoğunluğundan mı kaynaklanıyor ne yapmam lazım? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Alttaki sitelerden sorgulama yapıp konuya ekleyin. Size en iyi pingleri Türk Telekom verir. İsteyen istediğini desin. En iyi omurgaya sahip firma Türk Telekom. Ancak bu omurgayı kullanan Netspeed firmasını da tercih edebilirsiniz. Turknet Vae altyapıda son zamanlarda sorun çıkarmaya başladı. Sadece keni altyapısında çok güzel işler yapıyor.

Geri
Yukarı