Türk Telekom'a geçilir mi?

Dr. Uğur

Hectopat
Merhaba arkadaşlar sonunda evime fiber interneti getirdiler, 8 ay geçti. Eve kadar fiber (FTTH), santrale olan uzaklığım 0 metre olarak gözüküyor.

İnternet aboneliğimi Türk Telekomdan alacağım. Altyapı sıfır, yeni olduğu ve santrale olan uzaklığım hiç olmadığı için pek sorun yaşayacağımı sanmıyorum.

Tavsiye eder misiniz?
Oyunlarda veya genel olarak internette ping değerleri nasıl olur?
Fiberlilere özel modem veriyorlarmış onu alacağım vereceği modem sağlam mıdır?

Ben uzun süredir Türk Telekom kullanıyorum açıkçası müşteri hizmetleride dahil olmak üzere verdiği hizmetlerden memnunum. 50Mbps lik paket aldım 47.8Mbps alıyorum. Uploadım 8Mbps.
Oyunlardaki ping değerlerimde iyi CS:GO da 50-80 ping arası maçtan maça değişiyor. Genelde 60Ms lerde. PUBG de 40-70 ms arası maçtan maça değişiyor genelde 50ms lerde. Rainbowda 53Ms falan oluyor ping.
Fakat bölgeden bölgeye değişkenlik gösterir.

Merhaba arkadaşlar sonunda evime fiber interneti getirdiler, 8 ay geçti. Eve kadar fiber (FTTH), santrale olan uzaklığım 0 metre olarak gözüküyor.

İnternet aboneliğimi Türk Telekomdan alacağım. Altyapı sıfır, yeni olduğu ve santrale olan uzaklığım hiç olmadığı için pek sorun yaşayacağımı sanmıyorum.

Tavsiye eder misiniz?
Günümüz şartlarında kalitenin yanında fiyatlandırma da önemli. TT pahalı. Aynı altyapıyı kullanan Netspeed veya TurkNet geçmeni öneririm. Bende 6 yıldır TT kullanıyorum. Çok memnunum ama fiyatlandırma ve taahhüt artık günümüz şartlarında olmaması gerekiyor. O yüzden taahhüdüm dolar dolmaz Netspeed geçeceğim.

Merhaba arkadaşlar, sonunda evime fiber interneti getirdiler, 8 ay geçti. Eve kadar fiber (FTTH), santrale olan uzaklığım 0 metre olarak gözüküyor.

İnternet aboneliğimi Türk Telekom'dan alacağım. Altyapı sıfır, yeni olduğu ve santrale olan uzaklığım hiç olmadığı için pek sorun yaşayacağımı sanmıyorum.

Tavsiye eder misiniz?

Aklın varsa geçme.

Geri
Yukarı