Türk Telekom'a tekellik davası açılır mı?

Tekellik derken?

Ülkede bir ton ISS var, zorla aldırtmıyorlar size interneti.
Pazarın durumu nasıl olursa olsun, bir sektördeki her firmanın amacı karlarını maksimum seviyeye çıkarmaktır. Serbest rekabet ortamında firmaların pazara girişinde veya çıkışında herhangi bir engel olmazken, bu durum her zaman geçerli olmayabilir. Bazı durumlarda firmalar pazara girmek istese bile birtakım engellerden dolayı girmekten vazgeçebilirler. Tekeller de bu tür engellerin varlığında ortaya çıkarlar.

Bkz. Tekel - Vikipedi

Geçsemde Türk Telekom altyapısı ve sorun yaşayan tek kişi ben olduğumu kim söyledi. Kafalarına göre hızı kısıyorlar. Bakarsan forumda 100 Mbps altyapısı olan arkadaşlar. 100 Mbps aldığında TürkNet'ten veya başka firmadan Türk Telekom otomatik olarak. 79 ya da 88 Mbps sabitliyor. Ama Türk Telekom'a geçince tam 100 alıyorlar. Bu tekellik değil de ne yani?
Bu tekellik değil. Ayrılan bant genişliği bu kadar ise ona yapılabilecek bir şey yok. TT ile alakalı değil, sizin ISS firmanız ile alakalı.
Ne neyden kaynaklanır bir araştırmanızı öneriyorum büyük konuşmadan önce.

Taşınmayı deneyin?
Firmaya suç atmak her zaman kolaydır. Superonline altyapısı veya anten altyapısı kullanın. Değiştirmek isteyene değişim yolu çok.

Herkesin taşınmaya imkanı yok işte söylemesi kolay. Ben genel birşeyden bahsediyorum burada. Ben ping sorunu yaşıyorum zaten ISS değiştireceğim. Benim dediğim Türk Telekom'un DSL altyapıda başka firmalarda hızı kısıtlıyor. Diğer firmalar mesela 5 Mbps üstü veremiyor. Türk Telekom kafasına göre upload hızı veriyor. Altyapım 100 kaldırsa 100'lük pakete geçsem. 88 Mbps üstünü alamayacağım. Neden çünkü Türk Telekom denen firma tekellik yaptığı için kısıtlıyor.

Geçsemde Türk Telekom altyapısı ve sorun yaşayan tek kişi ben olduğumu kim söyledi. Kafalarına göre hızı kısıyorlar. Bakarsan forumda 100 Mbps altyapısı olan arkadaşlar. 100 Mbps aldığında TürkNet'ten veya başka firmadan Türk Telekom otomatik olarak. 79 ya da 88 Mbps sabitliyor. Ama Türk Telekom'a geçince tam 100 alıyorlar. Bu tekellik değil de ne yani?

Hocam dediğinizi okusanız sizde mantıklı bulacaksınız, diğer firmaların işine gelmiyor ve TT altyapısını meşgul ediyor, buna karşın sizin deyiminizle böyle bir şey yapıyorlar, ki bunada inanmıyorum, sizin pinginiz 20 arttı diye zaten şirkete her türlü iftira, çöp damgası vurdunuz.

Ayrıca diğer firmalar bu durumdan şikayetçi ise kendi altyapılarını yapsınlar o zaman.

UBR türünde internet kullanıyoruz hepimiz.
1596746760945.png

1596746695044.png

Hocam dediğinizi okusanız sizde mantıklı bulacaksınız, diğer firmaların işine gelmiyor ve TT altyapısını meşgul ediyor, buna karşın sizin deyiminizle böyle bir şey yapıyorlar, ki bunada inanmıyorum, sizin pinginiz 20 arttı diye zaten şirkete her türlü iftira, çöp damgası vurdunuz.

Ayrıca diğer firmalar bu durumdan şikayetçi ise kendi altyapılarını yapsınlar o zaman.

Yapsınlar ben yapmasınlar mı diyorum. TürkNet fiber döşemeye başladı gel benim evimede getir diyorum. Sende iki iyi hizmet aldığın diye firmayı övüyon. Birkaç ay sonra gör bakayım hız düşmesi veya pingim sorunu diye konuı açacan. Kolumdali kıla kadar iddia girerim.

O anlaşmayı bu tür şeylerin olacağını bilerek imzalıyorsunuz bir kere. Kimse imzalarken okumuyor. Soruyorum size, hayatınızda kaç kere Windows'un sözleşmesini okudunuz? Adam orda bilgilerinizi anonim olarak her zaman topladığını yazıyor, internet haberi gelmiş bilgi çalıyor diyor. Halbuki siz en başta kabul ettiniz onu. Sizin anlattığınızın bundan hiçbir farkı yok.

Hocam diğer firmalar altyapı yapsın o zaman, TT'nin burada suçu ne?

Siz sorun yaşadınız diye kimse almasın vb. şeyler söylemeniz komik.

Başka ISS'ye geçmek çok mu zor.
Yaptırırlarsa, yaparlar zaten. Adam enayi mi de rakibine kullanım ücreti ödesin. Diğer ISS'ler de aynı altyapıyı kullanıyor. Sorun yaşandığında cümbüş başlıyor. Altyapı genişlese size de kalite ve fiyat avantajı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı