Türk Telekom'a geçmek mantıklı mı?

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Merhaba, şu anda Millenicom kullanıyorum ve 160 lira ödüyorum 35'lik pakete. 35'lik olmasının pek bir anlamı yok tabii. Altyapım VDSL olmasına rağmen 13 zar zor alıyorum. Türk Telekom'un 16 Mbps taahhütlü internet paketi ilk 12 ay 280 sonraki 12 ay 340 lira ve ilk ay ücretsiz. Başka operatörden geçene de 400 TL indirim veriyor. Hem sabit fiyat hem de Türk Telekom kullandığım için yaşadığım altyapı sıkıntısını daha hızlı çözeceklerini söyleyen insanlar var. Altyapı problemini Türk Telekom kullanırsam daha hızlı çözerler mi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şu anda Millenicom kullanıyorum ve 160 lira ödüyorum 35'lik pakete. 35'lik olmasının pek bir anlamı yok tabii. Altyapım VDSL olmasına rağmen 13 zar zor alıyorum. Türk Telekom'un 16 Mbps taahhütlü internet paketi ilk 12 ay 280 sonraki 12 ay 340 lira ve ilk ay ücretsiz. Başka operatörden geçene de 400 TL indirim veriyor. Hem sabit fiyat hem de Türk Telekom kullandığım için yaşadığım altyapı sıkıntısını daha hızlı çözeceklerini söyleyen insanlar var. Altyapı problemini Türk Telekom kullanırsam daha hızlı çözerler mi sizce?

TurkNet öneririm TT'nin yurt dışı çıkışları sıkıntılı ayrıca hız için modem hat değerlerinizi atarsanız kaç Mbps alabileceğinizi söyleyebilirim.

altyapıların tümü Türk Telekom'a ait diye biliyorum VDSL altyapın varken 13Mbps alıyosan abonesi olduğun interneti ara müşteri hizmetlerini evine gelen kabloda bir sıkıntı olabilir bende yakın zamanda benzer bir sıkıntı yaşadım evime gelen kabloda sıkıntı varmış değiştirildi şu an 45 Mbps alıyorum. Firma olarak da TurkNet'i çok duydum çevremde memnun olduklarını söylüyorlar ama kendim Türk Telekom abonesiyim o yüzden onu sen bilirsin ama dediğim gibi ülkemizde altyapıların tümü Türk Telekom'a ait.

altyapıların tümü Türk Telekom'a ait diye biliyorum VDSL altyapın varken 13Mbps alıyosan abonesi olduğun interneti ara müşteri hizmetlerini evine gelen kabloda bir sıkıntı olabilir bende yakın zamanda benzer bir sıkıntı yaşadım evime gelen kabloda sıkıntı varmış değiştirildi şu an 45 Mbps alıyorum. Firma olarak da TurkNet'i çok duydum çevremde memnun olduklarını söylüyorlar ama kendim Türk Telekom abonesiyim o yüzden onu sen bilirsin ama dediğim gibi ülkemizde altyapıların tümü Türk Telekom'a ait.
Biraz daha detay vereyim. Bunun için müdürlüğe de gittim. Bana o bölgeye en fazla 16 Mbps verebileceklerini söylediler. Türk telekom saha çalışanı geldi beni aradı ve buraya 35 gelmez dedi. Halbuki ben altyapımı sorguladığım zaman 40 mbps alabiliyor görünüyordum. Daha önce de altyapı için çok uğraştım. Ama Türk Telekom'un işine akıl sır ermiyor, bilemiyorum. Evimin yanındaki caddeye cadde boyu fiber döşediler 1.5 yıl önce. Fiberi geçtim verdikleri VDSL'de bile ADSL hızı alıyorum.

TurkNet öneririm TT'nin yurt dışı çıkışları sıkıntılı ayrıca hız için modem hat değerlerinizi atarsanız kaç Mbps alabileceğinizi söyleyebilirim.
1692298370633.png

Buyrun yorumlayın.

Biraz daha detay vereyim. Bunun için müdürlüğe de gittim. Bana o bölgeye en fazla 16 Mbps verebileceklerini söylediler. Türk Telekom saha çalışanı geldi beni aradı ve buraya 35 gelmez dedi. Halbuki ben altyapımı sorguladığım zaman 40 Mbps alabiliyor görünüyordum. Daha önce de altyapı için çok uğraştım. Ama Türk Telekom'un işine akıl sır ermiyor, bilemiyorum. Evimin yanındaki caddeye cadde boyu fiber döşediler 1.5 yıl önce. Fiberi geçtim verdikleri VDSL'de bile ADSL hızı alıyorum.

Eki Görüntüle 1906884

Buyurun yorumlayın.

Haklılar bu hat değerleri ile 2 Mbps daha yüksek hız alsanız kopma yaşayacaksınız ya santrala çok uzaksınız ya da TT tarafında bir sıkıntı var.

Hatta şu hızda bile hattınızda 449k CRC hatası birikmiş modeminiz kaç saattir açık durumda?

Haklılar bu hat değerleri ile 2 Mbps daha yüksek hız alsanız kopma yaşayacaksınız ya santrala çok uzaksınız ya da TT tarafında bir sıkıntı var.

Hatta şu hızda bile hattınızda 449k CRC hatası birikmiş modeminiz kaç saattir açık durumda?
DSL ön yükleme zamanı 20 saat olarak yazıyor. Ne demek bu CRC hatası?

Hocam ben yıllardır Türk Telekom kullanıyorum gayet memnunum hiç kesinti yaşamadım bile 50 Mbps 7MB download alıyorum gayet iyi. süreklı ilgilenıyorlar 150 tl ödüyorum 2014 den beri kullanıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı