Türk Telekom'da karşı binanın altyapısı olmasına rağmen bizim binada altyapı yok diyor

Batuhantrkgl

Hectopat
Daha fazla  
Son 3 aydır, Türk Telekom'dan başka bir internet sağlayıcısına geçmeyi deniyorum. Ailemi en sonunda ikna ettim ancak bu sefer Türk Telekom'dan bir hamle geldi. Bundan 2 ay öncesine kadar hem TurkNet hem de Turkcell altyapım olduğunu, hizmet verebileceklerini söylüyordu. Bu ay ise ne TurkNet ne de Turkcell hizmet veremeyeceklerini, altyapım olmadığını söylüyordu.

Bugün bir merakla Türk Telekom'un kapsama haritasına giriş yapıp altyapımı sorgulattırdım, istediğiniz konumdaki bilgiye ulaşamadık gibi bir şey yazdı. Kısacası altyapım yok gözüküyordu. Buna karşılık karşı binayı girdim ve HiperNet altyapısı olduğunu söyledi, gidip TurkNet'ten aynı binayı sorgulattığımda altyapı var gözüküyor.

Türk Telekom'un mobil uygulaması ve Online işlemler hız yükseltemeyeceğimi söylüyor, müşteri hizmetleri ise 36Mbps maximum (2 ay önce 55Mbps dediler) diyor.

Aynı zamanda TurkNet, Türk Telekom müşteri numaram ile sorgulattırdığımda altyapım olduğunu ancak adres ile sorguladığımda olmadığını bana söyledi (müşteri hizmetleri)

Sizce ne yapmalıyım? Türk Telekom tarafından kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum. Müşteri hizmetlerinin destek vermeyeceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Boş port kalmamıştır. Türk Telekom müdürlüğüne gidip dilekçeyle başvurarak çözmüştüm ben benzer bir durumda sorunumu. Karşı bina bile değil direkt karşı komşumun dairesiyle arama yapınca altyapı çıkıyordu, benim daire numarasına çıkmıyordu.

Büyük ihtimalle boş port yok hocam Türk Telekom bölge müdürlüğüne giderek port açtırma talebinde bulunabilirsin ama şu siteden altyapı sorgulaması yapar mısın goknet altyapı sorgulama.

Büyük ihtimalle boş port yok hocam Türk Telekom bölge müdürlüğüne giderek port açtırma talebinde bulunabilirsin ama şu siteden altyapı sorgulaması yapar mısın goknet altyapı sorgulama.
1713116278295.png

Boş port kalmamıştır. Türk Telekom müdürlüğüne gidip dilekçeyle başvurarak çözmüştüm ben benzer bir durumda sorunumu. Karşı bina bile değil direkt karşı komşumun dairesiyle arama yapınca altyapı çıkıyordu, benim daire numarasına çıkmıyordu.
TürkTelekom müşteri hizmetleri ile bu konuda konuştum, "Geçiş yapmayacak mısınız? Port açtırmanıza gerek yok. Aynı porta hizmet verebilirler. Bu şekilde iletin" dediler.

Hocam başka operatörden geçiş seçeneği ile geçebilirsin hem portunu kaybetmezsin hem de geçiş sürecinde internetin kesilmez hem de kurulum ücreti ödemezsin hangi internet servis sağlayıcısına geçmeyi düşünüyorsun.

Geri
Yukarı