Türk Telekom'dan başka internet operatörlerine geçiş

simokk6

Hectopat
Şu anda Türk Telekom'da 16Mbit ADSL hizmet alıyorum. Taahhüt 26 ay ve kanunen cayma bedeli ödememem gerekiyor. Ancak firmalar bunu anlamadığı için cayamıyorum ve dava açmam gerekiyor. Koşuşturmak yerine başka bir operatöre geçerek bu durumu atlatabilir miyim?

Bazı internet sağlayıcı firmalar belirli bir ücrete kadar cayma bedelini ödüyor. Araştırarak bulabilrsin. Başka türlü olmuyor. Diğer firmalarda cayma bedelini şu şekilde ödüyor diyelim 600 liraya kadar karşılıyor cayma bedelini sen gidip cayma bedelini ödüyorsun yeni geçtiğin internet sağlayıcısıda bunu senin faturalarından düşüyor.

Kanunen 1 yıl ve üzeri taahhütler geçersiz. Bu yüzden herhangi bir cayma bedeli olmaması lazım ki yok da. Faturamda herhangi bir cayma bedeli ibaresi yok. Yani olmayan bir şeyi çıkaramazlar diye düşünüyorum. Firmayla ters düşmek yerine geçmek istediğim operatörü kullanırsam dava süreciyle karşılaşmam diye düşünüyordum.

Mesut çevik in tüketici başvuru merkezi onursal başkanı aydın ağaoğlu yaptığı söyleşide taahhütlü sözleşmeden cayma bedeliyle ilgili röportajını izlemenizi tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesut çevik in tüketici başvuru merkezi onursal başkanı aydın ağaoğlu yaptığı söyleşide taahhütlü sözleşmeden cayma bedeliyle ilgili röportajını izlemenizi tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzledim. Zaten oradan biliyorum.

O kanundan yararlanabilmeniz için 1 yıl boyunca interneti kullanmanız ve akabinde kalan taahhüt süresi için iptaline başvurursanız işleme alınıyor.

Yoksa ciddi ücretler ödemek zorundasınız. Bu şekilde işliyor.
Şu anda kalan taahhütüm 4 ay.
16MB internetten ne bekliyorsunuz bilmiyorum kabullenmeniz lazım. Ya da VDSL'e geçin
Netspeed'e geçmeyi planlıyorum. 66Mbit bir altyapı hızım var.

Yeni konular

Geri
Yukarı