Türk Telekom'dan Netspeed'e geçiş süreci

Ben de daha karmaşık bir durumda Türk Telekom'dan Netspeed'e geçmiştim 2 yıl kadar önce.

Türk Telekom hizmet sürem bitiyordu. Biterse portum boşa çıkacaktı ve başkalarına vereceklerdi. Ben de bu olmasın diye sizin gibi araştırmaya başladım nereye geçsem nereye geçsem. Fakat o zamanlar sizin şimdiki baktığınız gibi puan da yok. Zar attım resmen. Netspeed ile görüştüm işlemleri başlattık fakat bir sorun vardı. Ben adımı değiştirmiştim. Türk Telekom'da eski adım var. Netspeed sözleşmemde yeni adım var.

Türk Telekom Netspeed'e diyor ki: Bizde böyle bir müşteri yok.
Netspeed beni arıyor durumu anlatıyor. Bu sefer Türk Telekom il müdürlükleri, mağazalar, müşteri hizmetleri neresi varsa adımı değiştirmek için uğraşıyorum fakat kimse yardımcı olamıyor. İl müdürlüğündeki memurun dediği aynen şu: "ben daha önce böyle bir işlem yapmadım" adamın yaşı 50 var.

Bu arada hizmet süremin bitiş dönemi. Yani ya yeni abonelik alacağım ya hizmetim bitecek portu kaptıracağım. Öyle bir çıkmaza girdim. Neyse ki sektörde deneyimim var hemen aklıma bir fikir geldi. Türk Telekom'u arayıp hattımı dondurun dedim. 6 ay dondurup port sorunumu çözdüm ve isim değişikliği için vakit kazandım. Türk Telekom'un tüm iletişim kanallarını mağazalarını müdürlüklerini darladım fakat ismimi değiştiremediler sistemlerinde. Çok komik değil mi?

Ben de email bomber yaparak tüm mail adreslerini manipüle etmeye başladım. Her yerden taciz ve spam düzeyinde iletiler göndermeye başladım. Sonunda adımı değiştirecek birine yönlendirdiler. Adımı değiştirdim. Dosyalarımı tekrar göndermelerini istedim Netspeed'den. Gönderdiler işlemler onaylandı ve o gün bugündür sıkıntısız internet deneyimi yaşıyorum.

Geçen aylarda Netspeed ile bir sorun yaşadım. Fiber dönüşüm süreci sancılı geçti 1 hafta kadar internetim gitti. Evde sunucu çalıştırıyorum benim için bu down süresi kabul edilemez. Telefon falan bağladım ama çok verimli olmadı.

Genel olarak Netspeed ile bir iki hafta sorun yaşamazsanız bu böyle gidiyor. Altyapıda bariz sorun olmadıktan sonra gelip sizin kotanızla falan uğraşmıyorlar dümdüz stabil hizmet.
Hocam neyse ki adım ben 8 9 yaşındayken değiştirildi :D Bayağı uğraştırmış geçmiş olsun

Bir güncelleme geçeyim. Netspeed'ten gayet memnunum, hiçbir sorun yok.
Fakat Türk Telekom geçen aydan 480 TL fatura çıkardı. Detaylarına baktım 4 günlük internet ücreti (30 TL) ve cihazların ücretini (450 TL) yansıtmışlar. Türk Telekom'u aradık, müdürlüğe gidip Tivibu cihazını ve modemi iade etmeniz gerekiyor dediler.
Gittik cihazları verdik, normalde modem verilmiyor diye biliyordum ama onu da istediler. Hatta kumandayı, adaptörleri ve kabloları bile istediler. İade ettiğimize dair belge verdiler.
Şimdi beklemek kaldı geriye, fatura düzenlemeleri ayın 13'üne kadar yapılıyormuş. Eğer 13'ünden sonra da faturada düşüş olmazsa yine uğraştıracaklar.
Tivibu kullanıp da ISS değiştirecek arkadaşlar kesinlikle bir Türk Telekom müdürlüğüne gidip Türk Telekom'dan ne aldıysa iade etsin, cihazlar, kumanda, adaptörler, kablolar dahil.

Hocam ben sizin kodunuzu kullanarak başvurumu yaptım fakat 2 gün önceden interneti aktif etmelerini söylediğimde cayma bedeli yansıyabilir dendi ve 31 Ağustos (taahhüt bittiği gün) internetin aktif edilmesinin daha doğru olduğunu söylediler. 1-2 günlük kullanım bedelini ödersiniz o kadar dendi. Bu arada bende bulunan Türk Telekom modemi yandığı için iade işlemi olmaz diye düşünüyorum. Onun fiyatı yansımaz inşallah.

Hocam ben sizin kodunuzu kullanarak başvurumu yaptım fakat 2 gün önceden interneti aktif etmelerini söylediğimde cayma bedeli yansıyabilir dendi ve 31 Ağustos (taahhüt bittiği gün) internetin aktif edilmesinin daha doğru olduğunu söylediler. 1-2 günlük kullanım bedelini ödersiniz o kadar dendi. Bu arada bende bulunan Türk Telekom modemi yandığı için iade işlemi olmaz diye düşünüyorum. Onun fiyatı yansımaz inşallah.

Büyük ihtimal sorun çıkmayacaktır hocam. Bizim faturaya sadece Tivibu cihazının bedeli yansımıştı, modemin bedeli yansımamıştı. Modemi haksız şekilde aldılar sanırım. Sadece 1-2 günlük internet kullanımını ödersiniz taahhütsüz fiyattan. Kodu kullandığınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı