Türk Telekom'u BTK'ya şikayet etmek

Hocam siz yine iyisiniz? Altypaı gelecek deyip tahattüt imzalayanlar var. 6 ay boş boşuna para ödediler. Uzak durun TT ekibinden. Yaptığınızda sonuna kadar haklısınız. UyduNet sizin için iyi bir tercih olacaktır.

Türk Telekom resmen bir mafya. 16 Mbps der, 1 verir sonra aradığınızda "Modeminiz kötü, santrale uzaksınız, sizden kaynaklı sorun, altyapınız o kadar, 16 demedik 16'ya kadar dedik" gibi abuk subuk şeyler söyleyip kısaca sizi mal yerine koyuyorlar arkadaşlar bildiğiniz. Zamanında bunu bende kullandım, LoL oyununda 20000 ping gördüğümü hatırlıyorum yalan söylüyorsam ne olayım. İnternete giriyoruz 240P izlemeye mahkumuz, bir sayfanın açılması 5-6 dakika sürüyor, bir resim bakmak istiyorsunuz resmin yüklenmesi 2-3 dakika sürüyor. Yani tam bir çile çile. 2015 yılından beri Vodafone Net kullanıyorum, hızım altyapımın verebileceği maksimum hızda yani hep 10.40 civarı bir hızda. Hiç öyle TT gibi ping yaşamadım, abuk subuk hız düşüşleri yaşadım ama 10'dan 7'ye falan düşüyordu TT gibi 16 deyip 1 vermiyorlardı.

Yahu senin gene internetin var Google yazınca çıkıyor. Bende pixel dinozor çıkıyor bu durum daha kötü. Eski evde 10 sene ADSL kullandım son 2 ay VDSL geldi ama biz taşındık. Burada da FTTH bekliyoruz ama daha çok bekleriz gibi görünüyor.

Hocam siz yine iyisiniz? Altypaı gelecek deyip tahattüt imzalayanlar var. 6 ay boş boşuna para ödediler. Uzak durun TT ekibinden. Yaptığınızda sonuna kadar haklısınız. UyduNet sizin için iyi bir tercih olacaktır.
Tamam da onu yapamaz ki? Paralarını geri alabilirler.

Yahu senin gene internetin var Google yazınca çıkıyor. Bende pixel dinozor çıkıyor bu durum daha kötü. Eski evde 10 sene ADSL kullandım son 2 ay VDSL geldi ama biz taşındık. Burada da FTTH bekliyoruz ama daha çok bekleriz gibi görünüyor.
Senin yaşadığını yaşıyordum ben de ne yazık ki. Kurtulursun umarım bu İSS'den.

Türk Telekom resmen bir mafya. 16 Mbps der, 1 verir sonra aradığınızda ''Modeminiz kötü, santrale uzaksınız, sizden kaynaklı sorun, altyapınız o kadar, 16 demedik 16'ya kadar dedik'' gibi abuk subuk şeyler söyleyip kısaca sizi mal yerine koyuyorlar arkadaşlar bildiğiniz. Zamanında bunu bende kullandım, LoL oyununda 20000 ping gördüğümü hatırlıyorum yalan söylüyorsam ne olayım. İnternete giriyoruz 240p izlemeye mahkumuz, bir sayfanın açılması 5-6 dakika sürüyor, bir resim bakmak istiyorsunuz resmin yüklenmesi 2-3 dakika sürüyor. Yani tam bir çile çile. 2015 yılından beri Vodafone Net kullanıyorum, hızım altyapımın verebileceği maksimum hızda yani hep 10.40 civarı bir hızda. Hiç öyle TT gibi ping yaşamadım, abuk subuk hız düşüşleri yaşadım ama 10'dan 7'ye felan düşüyordu TT gibi 16 diyip 1 vermiyorlardı. Yani resmen eşekten inip ata bindim 5 yıl önce o rahatlığı anlatamam. Yıllar sonra 720p bir videoyu donmadan izlemek mükkemel bir his, oyunda sürekli 50-60-70 ping almak mükemmel.
Bu tamamen nerede oturduğunuza bağlı, TT kullanıyorum ve 16 mbps paketinin tamamını alabiliyorum hiç kopma da olmuyor.

Hocam olayı yaşayan yan komşumuzdu. Yaşlı oldukları için kandırmışlar. Ben olayı öğrenince uğraştım. Ama ne yazik ki olmadı. Mahkemeye vermişlerdi en son. Hala devam ediyor. Umarım kazanırlar. Olayı 1 yıl sonra öğrendim.

Son düzenleme:
@Alp.

Pingden dolayı geri atar :D.

Pingi geçtim firmanın müşteri hizmetleri bu kadarmı kötü olur. O kadar altyapıların sahibisin müşteri hizmetleri berbat yani. TürkNet müşteri hizmetleri daha iyi cidden. Yan komşum kullanıyor TürkNet müşteri hizmetleri Türk Telekom'a göre daha iyi buluyolar. Saçma sapan upload hızları fiberde 100 Mbps ile sınırlamaları gibi bir sürü saçma şeyi var bu firmanın. Bırak eldeki VDSL2 saha dolaplarının tamamını kullanmadan çürüyolar. 35B verip 300 Mbps download paketi çıkarsalarda alsam.

@Alp.

Pingi geçtim firmanın müşteri hizmetleri bu kadarmı kötü olur. O kadar altyapıların sahibisin müşteri hizmetleri berbat yani. TürkNet müşteri hizmetleri daha iyi cidden. Yan komşum kullanıyor TürkNet müşteri hizmetleri Türk Telekom'a göre daha iyi buluyolar. Saçma sapan upload hızları fiberde 100 Mbps ile sınırlamaları gibi bir sürü saçma şeyi var bu firmanın. Bırak eldeki VDSL2 saha dolaplarının tamamını kullanmadan çürüyolar. 35B verip 300 Mbps download paketi çıkarsalarda alsam.

Hocam TürkNet'de bunların kahverengisi. Araya başkasını sokmak gibi bir şey sonuçta Telekom'un altyapısını kullanıyor. İlçede SOL altyapısı da yok ki her yerden vuruyorlar bizi.

Geri
Yukarı