Türk toplumu neden bu kadar geriye düştü?

Bu din düşmanlığı da islamofobi de nereden geliyor çok merak ediyorum.

Aslında islamofobi yok arkadaşta diye tahmin ediyorum. Diyanet bakanlığı gerçekten ama gerçekten çok fazla para alıyor sonuçta ne oluyor o belli değil. Halbuki eğitim sisteminde köklü bir değişime ihtiyacımız var. Ama o değişimi yapacak zamanımız ve parası yok.

Din konusuna gelirsek hükümetin dinini yaşıyoruz gibi bir şey. Diyanet işleri faiz haram değil diyor. Aslında insanlarımız Kuran-ı Kerim'i açıp bir okusa ne var ne diyor bu kitap diye aslında her şey çözülebilir. Gerçek islamın bu olmadığından eminim.

Mesajlara göz attığımda yaşlı kesim ve din suçlanmış. Arkadaşlar üniversite sınavına 2,5 milyon kişi giriyor ve soruların yarısını, bakın sadece yarısını diyorum, lisede yapmasalar mezun olamayacakları şeyi yapan %10 bile değil.

Sorunu başka yerde arayın bence.

Neresi komik söyle bizde gülelim.
İslamafobiyi nerden çıkardın? Biz dine çok bağlandık, bağlanıyoruz da. Dini işimize karıştırmamamız lazım fakat biz bunun tam tersini yapıyoruz, yaptık da. Keşke dini işimize karıştırmasaymışız. Keşke her konuya dini alet etmeseymişiz.

İslamafobiyi nereden çıkardın? Biz dine çok bağlandık, bağlanıyoruz da. Dini işimize karıştırmamamız lazım fakat biz bunun tam tersini yapıyoruz, yaptık da. Keşke dini işimize karıştırmasaymışız. Keşke her konuya dini alet etmeşey mişiz.

Türkiye resmi olarak din devleti değil. Din bağımsız olmadığı için sıkıntı burada zaten. Dini her şeye karıştırmayın.

Geri
Yukarı