Türk vatandaşlığı verilen Ukrayna'lı İstiklâl Marşı'ını CİMER'e şikayet etti

Milli değerlerin küçük yaşlarda benimsetilmesi gerektiğini söylüyorum, bunda yanlış olan nedir? Yorumumda da onu belirttim.
Yorumunuz yersiz olmuş o zaman, ben İstiklal Marşı'nı okuduğu desibelden kaynaklı terorist ilan edilmesine karşı olduğumu belirttiğim mesajı alıntılayıp yazmışsınız.

İstiklal Marşı'nı en yüksek sesle okuyanın vatanın en hayırlı evladı olmayacağı gibi, kısık sesle okuyan da vatan haini olmayacaktır. Keşke yunan galip gelseydi diyen şahıs da çocukluğunda mutlaka İstiklal Marşı okumuştur. Bu onun vatan haini olup olmadığını belirtmeyeceğini savundum, siz direkt milli değer diye yersiz atladınız. Desibelle mi ölçülüyor vatan sevgisi? Yapmayın Allah için ya.

Alıntıladığım yoruma baktım ve sizi alıntılayarak belirtmişim yani şu şu yorumunuz diye belirtmemiştim. İstiklâl marşı, yıllardır okullarda Pazartesi günü sabahı ve Cuma günü de ders bitişinde okutulmaktadır. Zamanında andımız vardı, onu da kaldırdılar zaten. İster okuyun ister okumayın, o konu hakkında zaten yorumda bulunmuyorum fakat çocuklara belli bir farkındalığın oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Bunlar hep küçük yaşta başlar, çocuk küçük yaşta nasıl büyürse de büyüyünce de öyle olur.

Hâlâ desibel, ses boyutu diyorsunuz da olayın onunla alakası yok. Olay tamamen farkındalık oluşturmak ve iktidarda da "Kimse bizim karşımıza Türklükle çıkmasın" diyen bir iktidar var. Yakında okullarda İstiklâl marşını okutmayı da kaldırırlar gibime geliyor. Siz okumak ya da okumamak istiyor olabilirsiniz ama farkındalığın oluşmasına da engel olmayın. Üniversitede İstiklâl marşı okutmuyorlar, merak etmeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Alıntıladığım yoruma baktım ve sizi alıntılayarak belirtmişim yani şu şu yorumunuz diye belirtmemiştim. İstiklâl marşı, yıllardır okullarda Pazartesi günü sabahı ve Cuma günü de ders bitişinde okutulmaktadır. Zamanında andımız vardı, onu da kaldırdılar zaten. İster okuyun ister okumayın, o konu hakkında zaten yorumda bulunmuyorum fakat çocuklara belli bir farkındalığın oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Bunlar hep küçük yaşta başlar, çocuk küçük yaşta nasıl büyürse de büyüyünce de öyle olur.

Hâlâ desibel, ses boyutu diyorsunuz da olayın onunla alakası yok. Olay tamamen farkındalık oluşturmak ve iktidarda da "Kimse bizim karşımıza Türklükle çıkmasın" diyen bir iktidar var. Yakında İstiklâl marşını da kaldırırlar gibime geliyor. Siz okumak ya da okumamak istiyor olabilirsiniz ama farkındalığın oluşmasına da engel olmayın. Üniversitede İstiklâl marşı okutmuyorlar, merak etmeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Benim milli değerlere lafım yok, siz benim mesajımı alıntıladınız. Benim lafım vatan haini diyen kişiye. Ülkenin yarısı da "Varlığım Türk varlığına armağan olsun." sözü geçiyor diye andımızın kalkmasını destekledi. O arkadaşın mantığına göre ülkenin yarısı terörist.

Ben haftada üç kez İstiklal Marşı okuyorum, pazartesi cuma ve Gençlerbirliği maçı olduğu gün. Okuyunca bi yerimiz eksilmiyor tabii ancak en yüksek sesle okuyunca da ileriye gitmiyoruz sonuç olarak. Ben milli değer öğretilmesini isterim ancak, arkadaşın bu tutumunun yanlış olduğunu ve bunun insanların milli değer tutumunu olumsuz etkileyebileceğini düşünmekteyim. Aksine bana kalsa entellektüel düşünceye sahip bir insan, o arkadaşı vatan haini ilan eder. Çünkü İstiklal Marşı'ndan soğutma eylemi içerisinde resmen.

Bayrağın tanımı örneğin Anayasa'da var , Kanunda var yönetmelik ve tüzük de var.

Şimdi atıyorum 2003 doğumluları ele alalım ve diyelim ki biz sevmedik kaldıralım referandum yapalım işte LGBT renkleriyle bayrak olsun ya da Yeşil Hilafet bayrağı olsun ya da başka bir şey.

Ne olur Anayasa sözleşmesinde ilga olur bu da şu demek yürürlükten kalkar ve devlet tanımsız hale gelir haliyle meşruiyeti ortadan kalkar yeni bir devlet kurulması gerekir.

Haliyle yeni vatandaş yeni nüfus kaydı yapılır yeni anayasa yapılır peki ya ne için ?

A grubu LGBT ister B grubu Şeriat ister , C grubu başka bir şey ister

Çünkü hepsi cahildir bu yüzden de gelen geçen kandırır durur

Örneğin Bayrak konusunda ki cehalete örnek :

Al sancak göçebe oğuz boyları Türklerin savaş sancağıdır Allamak geleneğidir.

Osmanlı'da Reaya idiler ve gerektiğinde savaşa gitmek durumundaydılar bu yüzden onları çağırmak için bu sancaklar kullanılırdı.

Günümüzde Asker eğlentilerinde yapılan kınalamak allamak ; şehit olursa ailesine yıldız tarafı gözükecek şekilde katlanılarak bayrak verilmesi hep bundan

Hilal T.C memalik-i yani Hakimiyeti Anadolu'yu , Yıldız 'da bunun soyu TBMM'yi.

Herkes bayrağa kendine göre anlam veriyor yok İslam sembolü gibisinden ama kimse de bilmiyor aslında Memalik-i olduğunu çünkü cahillik böyle.

Misal Cumhurbaşkanlığı forsa 16 türk devleti diyor çünkü cahillik.

C.B forsu 4 yıldız bir orduyu , 16 yıldız bir ordu grubunu ortadaki güneşte TBMM'yi temsil ediyor.
TBMM'YE bağlı 1 ordu grubu yani 4 ordu başkomutan forsu diye.

Hâlâ desibel, ses boyutu diyorsunuz da olayın onunla alakası yok. Olay tamamen farkındalık oluşturmak ve iktidarda da "Kimse bizim karşımıza Türklükle çıkmasın" diyen bir iktidar var. Yakında İstiklâl marşını da kaldırırlar gibime geliyor. Siz okumak ya da okumamak istiyor olabilirsiniz ama farkındalığın oluşmasına da engel olmayın. Üniversitede İstiklâl marşı okutmuyorlar, merak etmeyin.

Geri
Yukarı