Türk yayıncıların beş para etmezliği

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Yer
Ötüken
2018'den beri 17 bin aboneden beri tanıyorum. Yaşından ötürü hep saygı duydum ve sevdim.

Adam yayında GTA VC oynuyor. Son görevde fail olduğu için ve challange bozulduğu için sinir oluyor, koltuktan kalkıyor gidiyor falan. Geliyor oturuyor, black screen ve chatbox varken 600 kişinin arasında benim "neden böyle yaptın ki abi" yazımı görüp banlıyor.

Chatteki diğer adamlar kuduruyor, üzülüyor veya random atıyor. O zaman bana neden attın banı? 2 aydır aynı challange için uğraşıp basit hatalara saatlerini mahveden heriften ötesi değil.

Bir hata 1 kez yapılıyorsa kaza, 2 kez yapılıyorsa hata, 3 kez yapılıyorsa tercihtir.

Şimdi ben ne yapıcam biliyor musunuz? Boş vaktimde 3090 alana kadar bunun taktiklerini çalıp aynısının videosunu çekicem. Video başında da isim vermeden burada yazdıklarıma benzerini söyleyip oyuna başlayacağım. İmkansız değil her şeyi gösterdi adam bir tek kendisi yapamadı. Ondan önce atsam da gerektiği kadar hit almaz ama umurumda değil.

BMW, Mercedes ve Audi grupları kendi aralarında nasıl gelişti sanıyorsunuz ki : )

Yaşından ötürü hep saygı duydum ve sevdim.
2 aydır aynı challange için uğraşıp basit hatalara saatlerini mahveden heriften ötesi değil.
"neden böyle yaptın ki abi"
Kimden bahsettiğini bilmiyorum fakat sen bunlarla çelişiyorsun zaten, kafanda adamı ucube yapmışsın sadece seni banlaması gün yüzüne çıkartmış ki sen bu lafları edebiliyorsun. E sorarlar adama (profilinde erkek yazdığı için adam dedim, cinsiyetçilik yoktur) sen böyle bir adamı neden 5 yıl yaşından ötürü saygı duydun, sevdin ve takip ettin?

İsim vermek sanırım yasak. Türkiye'nin en büyük yayıncılarından birini ortaokuldayken sokakta görmüştüm, sadece fotoğraf çekilmek istemiştim ve yıl 2014-2015 falan benim yaş grubum dışı tanımazdı.
Adam aşırı soğuk yapmıştı, konuşması hiç samimi değildi ama yanında arkadaşı aşırı içten ve samimiydi, çok bozulmuştum.
Yarım saat sonra falan yayın açtı ve bambaşka biri oldu, o günden beridir yayıncıları pek sevmem.

Adam seni banlamasa 5 yıllık fanı olarak sağda solda laf söyletmez savunurdun muhtemelen ama işin ucu sana dokununca olan olmuş.:) 5 Yıl boyunca bu arkadaşa prim vermeden önce düşünecektiniz hocam bunları. Hayatı boyunca bir baltaya sap olamayacak Boş beleş insanlar bu platformlar sayesinde ünlü olup para kazanıyor, Sebebi de sizlersiniz. Yayıncıların alayından nefret ediyorum ve sevmiyorum. Yayıncıların %99’u ebeveynlerinin kredi kartından bağış atan 16 yaş altı çocukları sömürüyor. Bunları takip edenler Yaşını başını almış aklı başında insanlar olmuyor genelde.

Yaşından ötürü hep saygı duydum ve sevdim.
Birisine sizden önce doğdu diye saygı gösterilmez. Saygınızı bu kadar ucuza satarsanız daha bu hayatta bunun gibi şeylere çok içerlersiniz hocam kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Gerçekten haklısın. Ben de bundan 4 yıl önce falan WtcN'in arkadaşı olan Sami ile aynı FACEIT maçına denk geldim. Rakibimdi ve yanında bir arkadaşı daha vardı o da yayıncıydı ama ilk defa görmüştüm demek ki tanınmıyordu (o zamanlar WtcN'ı takip ederdim YouTube'dan). Sonra ben Sami'yi vurdukça chatten yazmaya başladı ve ben gülücük atınca Allah'a küfür etti. Ben bunun SS'ini alıp WtcN'a bağış olarak yayında atınca ise oyunda olabilecek şeyler deyip geçiştirdi :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı