Türkçemi nasıl geliştiririm?

Azerbaycanlıyım ve Türkçe konuşma sorunum var. Ara sıra bazı kelimeleri unutuyorum. Nasıl düzeltirim?
Türkçe kitaplar okuyarak bir nebzede olsa geliştirebilirsiniz. Artı olarak Technopat üzerinde biraz daha vakit geçirin burada makaleler okuyun. Bir gelişim sağlayabileceksiniz.

Azerbaycanlıyım ve Türkçe konuşma sorunum var. Ara sıra bazı kelimeleri unutuyorum. Nasıl düzeltirim?
İnternette bulunan Türkçe pratik videolarını izleyerek geliştirebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz özel ders de alabilirsiniz. / İnternetdə türkcə təcrübə videolarına baxaraq bunu təkmilləşdirə bilərsiniz. İstəyirsinizsə, fərdi dərslər də keçə bilərsiniz.

İnternette bulunan Türkçe pratik videolarını izleyerek geliştirebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz özel ders de alabilirsiniz. / İnternetdə türkcə təcrübə videolarına baxaraq bunu təkmilləşdirə bilərsiniz. İstəyirsinizsə, fərdi dərslər də keçə bilərsiniz.
Azerice Yazdığınız İçin Teşekkür Ederim Ama Gerek Yok Anlıyorum :)
Öneriniz İçin Teşekkür Ederim.

Discord kimi yerlərdən tanışların varsa onlardan da öyrənə bilərsən.Mən kinolara baxıb öyrənmişəm uşaq vaxtından.
Mən Türkcə bilirəm ama bəzən sözləri deyə bilmirəm yəni dilim tutulur sözü unuduram. / Ben Türkçe biliyorum ama bazen sözleri diyemiyorum dilim tutuluyor kelimeyi unutuyorum.

Sesli kitap dinleyin.

Bir şeyi öğrenmenin en iyi yolu, taklit etmektir. Storytel gibi oluşumlarda kitapları seslendirenlerin bir çoğu Türkçeye son derece hakim bireyler. Kelimeleri mümkün mertebe düzgün ve doğru telaffuz edip nefes alınacak noktaları iyi belirliyorlar Onları dinleyerek Türkçenizi bir hayli geliştirebirsiniz.

Elbette, bu esnada hem Türkçenizi geliştirecek hem de kitap okumuş olacaksınız :)

Burada takıl 2-3 ay uzman oluyorsun.

İyi bir öneri.

Sesli kitap dinleyin.
Bir şeyi en iyi öğrenmenin yolu, taklit etmektir. Storytel gibi oluşumlarda kitapları seslendirenlerin birçoğu Türkçeye son derece hakim bireyler. Kelimeleri mümkün mertebe düzgün ve doğru telaffuz edip nefes alınacak noktaları iyi belirliyorlar onları dinleyerek türkçenizi bir hayli geliştirebirsiniz.
Elbette, bu esnada türkçenizi geliştirecek olmanızın yanında kitap bitirebilecek olmanız da cabası :)

Garip yanı bu Türkçede yanıldığım gibi ingilizcede yanılmıyorum :D

Mən Türkcə bilirəm ama bəzən sözləri deyə bilmirəm yəni dilim tutulur sözü unuduram. / Ben Türkçe biliyorum ama bazen sözleri diyemiyorum dilim tutuluyor kelimeyi unutuyorum.

Bu arada hiç yazım yanlışı yapmadınız, tebrik ederim. Birkaç kişi Türkçeyi düzgünce yazamıyor forumda, karşılaşıyorum ara sıra.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı