Türkiye bir Hukuk Devleti mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@üyeliğimi silin, ölümü öp doğrü söyle lütfen, "Avrupa Bizi Kıskanıyor" sözünün sahibi siz misiniz? :D

Şahsen Hukuk'un ne olduğunu bilmiyorum :rolleyes:
Benimle dalga geçtiğin için sana direk ezik demeyeceğim. Bunun yerine Dön de bir tarihine bak diyeceğim. Ne kadar şanslı olduğunun farkında bile değilsin. İngilizler senin gibilere "looser" diyor.

Konu amacından sapıyor bence. Parası olana güzel bu memleket.

Yok ya actigim konulari sahiplenme acisindan her zaman kontrol ederim, bence konudan cikmiyor hatta konuya yaklasiyoruz. :)

Her üye actigi konunun moderatörüdür diye bir atasözü mü cikarsam ne? :)

Benimle dalga geçtiğin için sana direk ezik demeyeceğim. Bunun yerine Dön de bir tarihine bak diyeceğim. Ne kadar şanslı olduğunun farkında bile değilsin. İngilizler senin gibilere "looser" diyor.

Daha seviyeli olursak cok güzel tartisacagiz, karsit görüslere de inan. :)

Doğrusu "loser" olacak, "looser" değil.

Bu kadar körü körüne savunman çok yanlış. Ortada yapılan yüzlerce yanlış var ve mevcut yönetime "Hukuk Devleti" diyebilmek için ya çok naif ya da çok yanlı olmak lazım. Naif olmadığınıza göre tek şık kalıyor. "Evet, bazı hatalarımız var ama onları da düzelteceğiz Allah'ın ve yüce Hükümetimizin izniyle" deseydiniz daha fazla "SİZ" olurdunuz.

Bu kadar körü körüne savunman çok yanlış. Ortada yapılan yüzlerce yanlış var ve mevcut yönetime "Hukuk Devleti" diyebilmek için ya çok naif ya da çok yanlı olmak lazım. Naif olmadığınıza göre tek şık kalıyor. "Evet, bazı hatalarımız var ama onları da düzelteceğiz Allah'ın ve yüce Hükümetimizin izniyle" deseydiniz daha fazla "SİZ" olurdunuz.

Iste ilimli görüs diye ben buna derim. :)

Evet güzel bir noktaya deginmissiniz Türkiye'nin var olma savasi verdigi düsüncenizde size katiliyorum, ters düstügümüz tek nokta siz sonuca ben sebebe bakiyorum. Neden var olma savasi veriyor Türkiye? Buyrun burdan yakin.

Bu bahsettiginiz olay/olaylar parmakla sayilacak olaylardir, hatirladigim 90'li yillarda Solingen sehrinde ve 2000'li yillarin basinda Berlin'de olmustu. Alman mahkemeleri bu katliami yapan kisileri bulamamisti.
Simdi bu hatirladigim iki olay üzerine size onlarca (sizin deyiminiz ile) Türkiye'de yabancilara yapilan hukuksuzlugu sayayim mi? Siz olaya bildiginiz "bizler ve onlar" cercevesinden bakarsaniz sabaha kadar konusuruz. :)

Ne PKK'li ne FETÖ'cüyüm. Ayyyy acaba öyle miyim? :)

Bu yüzden mi Almanya'dan mevcut hükümete %60 ve küsürü oy cikiyor?

Her istedigimi yapiyorum cok sükür, demek ki Almanya Engin'i cok seviyor... :)

Bu iki iletimde de anlattiklarimin kaci masal kaci gercek. Bir sayin dilerseniz...

Sevgiler... :)
Alıntılamakla yanıtlamak eşdeğer şeyler bile değil. Yazdığın şeyleri bir daha oku.
Özetle şunları demişsin.
Ne olmuş yani 5-10 kez Türkler diri diri yakıldıysa.
Ne olmuş yani PKK'lı ve FETÖ'cü isem.
Dediklerinin özeti bu.

Devlette hukukta bir kurgudur. Al birini vur ötekine.

Dediklerinin özeti bu.

Dediklerimin özeti bu degil bence dediklerimden anladiginiz bu.
Ayrica sorum Türkiye bir Hukuk devleti mi idi, lakin siz hemen Avrupa bir hukuk devleti mi diye karsi sav yaptiniz?

Ah keske sorunlarimiza "Igneyi kendine cuvaldizi baskasina batir" mantigi ile yaklassa idik ne güzel olurdu. Evet konuya yaklastigimizi söylemistim ve size soruyorum "Sizce Türkiye bir Hukuk Devleti mi?"

Direk ezik demeyeceğiz dedim kardeşim.

Hayır değildir. Kısa ve öz. Bu arada burası karışacak ben yerimi ayırtayım da.

Eeyyy Mustafa, ben seninle dalga geçmedim, sadece basit yorumuna ufacık bir espri yaptım. Hem sen ezikliğin ne olduğunu biliyor musun ki benimle kıyaslıyorsun?
Biraz seviyeli olup kendini de daha fazla küçük düşürme Mustafa :saçma:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı