Türkiye ekonomisi ne zaman düzelir?

Faiz politikası çok karışık bir iş belki faizi yüksek tutup ülkeye yatırım alıp döviz kazanmaktır amaç.
Faizin yükseltilmesi sonucu çoğu negatif şeyde olacaktır, kısa vadede iyi uzun vadede kötü bir şey faizi arttırmak.

Kağıt üstünde şu anda da ekonomi büyüyor, halka yansıyor mu, hayır.

İtibarımızın bittiği neden düşündün tam tersi her geçen gün artıyor gibi.
Ülkedeki yolsuzluklar, alınan saçma sapan kararlar (eşcinselliğe özendiriyor gerekçesiyle Koreli bir grubun Türkiye'deki konseri iptal edilmişti ve bunun gibi çok fazla örnek var), yurt dışındaki insanların gözünde Araplardan farksız olmamız, son zamanlarda çok yüksek sayıları bulan beyin göçü (son zamanlarda gezmek için herhangi bir Avrupa ülkesine gittiğini söyleyip, pasaportunu yırtarak, sığınma hakkı talep eden çok fazla insan oldu ve bu yüzden bazı Avrupa ülkelerine gitmek Türk vatandaşları için zorlaştırıldı), Norveç ile yapılan vize anlaşması (Norveç vatandaşları artık vizesiz bir şekilde Türkiye'ye girebilecekken, Türkler, Norveç'e giderken vize almak zorunda).

Daha sayabileceğim çok fazla şey var ancak bu kadarı yeterli, fazla uzatmak istemiyorum.

Ülkedeki yolsuzluklar, alınan saçma sapan kararlar (eşcinselliğe özendiriyor gerekçesiyle Koreli bir grubun Türkiye'deki konseri iptal edilmişti ve bunun gibi çok fazla örnek var), yurt dışındaki insanların gözünde Araplardan farksız olmamız, son zamanlarda çok yüksek sayıları bulan beyin göçü (son zamanlarda gezmek için herhangi bir Avrupa ülkesine gittiğini söyleyip, pasaportunu yırtarak, sığınma hakkı talep eden çok fazla insan oldu ve bu yüzden bazı Avrupa ülkelerine gitmek Türk vatandaşları için zorlaştırıldı), Norveç ile yapılan vize anlaşması (Norveç vatandaşları artık vizesiz bir şekilde Türkiye'ye girebilecekken, Türkler, Norveç'e giderken vize almak zorunda).

Daha sayabileceğim çok fazla şey var ancak bu kadarı yeterli, fazla uzatmak istemiyorum.
Senin fikrin senin düşüncelerin saygı duyuyorum , bu konuyu dediğin gibi bende uzatmak istemiyorum o yüzden fikrimi belirtmeyeceğim.

Senin fikrin senin düşüncelerin saygı duyuyorum , bu konuyu dediğin gibi bende uzatmak istemiyorum o yüzden fikrimi belirtmeyeceğim.
Fikrini belirtebilirsin, arkasında durabileceğin argümanların ve fikirlerin varsa saygı duyarım. "Uzatmak istemiyorum" derken yazıdan bahsediyordum, itibarımızı bitiren yanlışların hepsini saysam çok uzun bir yazı olurdu.

Ekonominin bu hale gelmesi nasıl 10-15 yıl aldıysa düzelmesi de en az bi' 10-15 yıl alır, doğru adımlar atılsa bile. Mucizevi bir başkanın sihirli değneğini çıkarıp vurmasıyla her şeyin düzelmesini beklemeyin.

İtibarımızın bittiği neden düşündün tam tersi her geçen gün artıyor gibi.
Bu yüzden Türk pasaportu gri listede değil mi? İtibarin cidden arttı, arttı ama mülteci olarak. Dünya sana, bana 2.Suriye vakası olarak bakıyor. Türk pasaportu kullananları vizesi olmasına rağmen sorguya alıyorlar veya doğrudan vize vermiyorlar/işlemleri zorlaştırıyorlar. Fransa'ya vize alamadım mesela ben.

Son düzenleme:
Ülkedeki yolsuzluklar, alınan saçma sapan kararlar (eşcinselliğe özendiriyor gerekçesiyle Kore'li bir grubun Türkiye'deki konseri iptal edilmişti ve bunun gibi çok fazla örnek var), yurt dışındaki insanların gözünde Araplardan farksız olmamız, son zamanlarda çok yüksek sayıları bulan beyin göçü (son zamanlarda gezmek için herhangi bir Avrupa ülkesine gittiğini söyleyip, pasaportunu yırtarak, sığınma hakkı talep eden çok fazla insan oldu ve bu yüzden bazı Avrupa ülkelerine gitmek Türk vatandaşları için zorlaştırıldı), Norveç ile yapılan vize anlaşması (Norveç vatandaşları artık vizesiz bir şekilde Türkiye'ye girebilecekken, Türkler, Norveç'e giderken vize almak zorunda).

Kore'li grup dışında yazdığın diğer yazıları çürütemem ama askeri gücümüz olsun coğrafi konumumuz sayesinde attığımız adımlar, G20 Zirvesinde ki konuşmalar, NATO'daki seviyemiz ve Amerikan Başkanı ile öyle bir sohbet geçmesi aslında itibarımızda o kadar düşük olduğu göstermez. Bu benim düşüncem saygı duyup duymaman senin kararın, umarım ki gelecek yıllarda daha iyi olur.

Yönetimin değişmesiyle belki düzelebilir, yönetimin değişme ihtimalini de muhalefet kendi kendine düşürdüğü için pek güvenim kalmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı