Türkiye neden ekmek bağımlısı?

Ekmeksiz doyulmuyor çünkü. Protein içeren gıdalar da pahalı alınmıyor. Mecbur kuru ekmeğe talim. Zaruretten yani.

Pandemi başladığından beri bir dilim bile ekmek yemedim. Sebebi ise hijyenik bulmuyor olmam. Sadece paketli gıda tüketiyorum. Paketli ekmekleri de sevmiyorum. Ve açıkçası hiç ekmek yemeden de gayet rahat doyabiliyorum. Birkaç kilo vermişim ama çok da önemli değil.

Geçmişten gelme, dedelerimizin çoğunluğunun geçimi buğdaydı. Kiminin köyde tarlası yok ki? Onlar yiye yiye ekmeği biz de alıştık işte.
Benim babam ve dedem değirmenciydi hocam. Alleben göletin de sular çekilince gözüken su ve yel değirmeni var. He o bizimdi. Oradan da bilgiliyim. Neyse konu nereye geldi ya. :)

Sabah ve akşam yemeğimde yarım ekmek yerim çünkü ekmek yemediğim zaman bir şey anlamıyorum tat vermiyor bana hayatım boş geçiyor.
Karbonhidrat bağımlısısın hocam, sadece ekmek değil farklı karbonhidratlar da tüketsen enerjin düzelir. Şu enerji sorunu bir bende yok sanırım, hatta bazı günler o kadar enerjik oluyorum ki yerimde duramıyorum, kendimi bastırıyorum. 0 kafein ile.

Karbonhidrat bağımlısısın hocam, sadece ekmek değil farklı karbonhidratlar da tüketsen enerjin düzelir. Şu enerji sorunu bir bende yok sanırım, hatta bazı günler o kadar enerjik oluyorum ki yerimde duramıyorum, kendimi bastırıyorum. 0 kafein ile.

Farklı karbonhidratlı besinlerde tüketiyorum hocam enerjim bir düşüyor bir yükseliyor.

Geri
Yukarı