Türkiye neden ekmek bağımlısı?

Her krizde yiyecek ekmek yok, her gün ekmek almalar, ekmek olmadan doymamlar, makarnaya ekmek katma, ekmek ata ile ilgili ata sözleri, ekmek bulamıyorum'lar vb. her şeyiniz ekmek.

Neden bu kadar çok ekmek yeniyor? İnanın ben pek akıl yürütemiyorum. Herhalde bu koca ülkede ekmek bağımlısı olmayan bir tek ben varım. Pirinç, mısır, patates, ve tahılları karışık olarak yiyorum. Haftanın 3-4 günü kızartma, pilav ekmek yerine daha iyi gidiyor. Sebzeler ve sabah öğünü muzlu Nutella. Dünyada ki tek karbonhidrat kaynağı buğday unundan yapılma bir ekmek değil ki. Hasta olmayı çok mu seviyor bu millet anlamış değilim. Her gün aynı şey nasıl yeniyor bilmiyorum. İğrenç, ekmek gördükçe kusacağım. Çöpler, sokaklar her yer bayat ekmek dolu. Patates kızartması ve sucuk daha doyurucu ve ekonomik.

Günde 2 ekmekten 2.5 TL * 2 x 30 = 150 TL, 5 kişilik bir ailenin ekmek masrafı ayda 750 TL.
Tabii yalnızca ekmek yiyerek hayatta kalınmayacağı için mutfak masrafı 3.000 civarını aşıyor.

'Memur maaşıyla Türkiye'de ekmek yiyerek geçinilmiyor.' Geçinmeyi geçtim :) bu pek de sağlıklı bir yol değil. Sanırım tüketmek ekmek insanların kolayına geliyor.

Eki Görüntüle 1245261
Ekonomik krizin sonuçlarından biri olan dengesiz ve karbonhidrat ağırlıklı beslenme bu arkadaşı çok etkilemiş, tamamen boş yapmak için konu açmış. Ayda 60 ekmeği hangi aile yiyor? Ayrıca haftanın yarısını o öğünlerle geçiriyorsan yemek alışkanlığını değiştirmeni şiddetle öneriyorum.

Ekonomik krizin sonuçlarından biri olan dengesiz ve karbonhidrat ağırlıklı beslenme bu arkadaşı çok etkilemiş, tamamen boş yapmak için konu açmış. Ayda 60 ekmeği hangi aile yiyor? Ayrıca haftanın yarısını o öğünlerle geçiriyorsan yemek alışkanlığını değiştirmeni şiddetle öneriyorum.
Ben sağlıklı beslenmiyorum. Yemek besleyici olsun yeter. Orada anlam olarak karbonhidrat alternatiflerini yazmıştım.
@alparo Hocam Türkiye de doğuda fiyatlar pahalı. Batı illerinde ise oldukça ucuz. Yalnız yaşadığım için şu an ne durumda bilmiyorum ama bizde böyleydi.

Geri
Yukarı