Türkiye neden ekmek bağımlısı?

Şu yazı biraz fikir verebilir. Bana gayet mantıklı geldi:

Gerçekten bu ülkede bu kadar çok ekmek tüketmemize rağmen en kalitesiz ekmekleri yememize sinir oluyorum.

Abi ekmek yani nasıl kalitesiz olabilir ki diğer ülkelerden farkı ne🤔Haa okuduğum zaman anladimm resmen her şeyin en ucuzu bizim oluyor hiç kaliteli malımız yok diğer ülkelerde ürünler Mercedes ise bizimkisi Tofaş çok üzülecek bir durum insanın ağlaması lazım.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İki dilimle sınırladım pilav, makarna ile yemiyorum evde kendin yap.

Bunun bağımlılıkla değil yemek kültürüyle alakası var. Amerikalı'lar mesela donut bağımlısı aynı şekilde.

Aslında her coğrafyanın kendince ekmeği vardır.

Asya: pirinç
Orta Doğu: ekmek
Avrupa: kruvasan
Amerika: donut

Ne diyorsunuz siz ya? 🤣 donut ve kruvasan aşırı şeker ve çikolatadan yapılır bir şeyi neyle karşılaştıracağınızı bile bilmiyorsunuz. 🤣

Sağlıksız beslenmede üstümüze yok. Ekmek alışkanlığı çocukluktan aşılanıyor, ekmek yemeden doyduğunu hissetmiyor insanlar. Sokakta gördüğünüz dayılar çok yediği için değil ucuz karbondihrat yedikleri için göbekli. Bunu zenginlik işareti sanıyor bazı çomarlarsa.

Ekmek dünyanın en boş şeyi ya. Ailemden ayrıldığımdan beri yaklaşık 2-3 senedir ekmek ve türevleri tüketmiyorum. Tüketiyorsam da ekmek tüketmek için tüketiyorumdur doymak için değil.

Ne kilo aldırır ne zayıflatıyor saçma sapan pişmiş şekerden ibaret resmen.

Ne diyorsunuz siz ya? 🤣 donut ve kruvasan aşırı şeker ve çikolatadan yapılır bir şeyi neyle karşılaştıracağınızı bile bilmiyorsunuz. 🤣

Asıl sen ne diyorsun? Ben gıda içeriği değil, ülkelerde tüketilen temel gıdadan bahsediyorum.
Kültürel birşey bu, gıda değeri ile alakası yok. Sağlıksız olması konu ise, evet ondan en obez ülke ABD.

Ekmek dünyanın en boş şeyi ya. Ailemden ayrıldığımdan beri yaklaşık 2-3 senedir ekmek ve türevleri tüketmiyorum. Tüketiyorsam da ekmek tüketmek için tüketiyorumdur doymak için değil.

Ne kilo aldırır ne zayıflatıyor saçma sapan pişmiş şekerden ibaret resmen.

Pp aynıymış birkaç ay önce ceza yemiştim çift üyelik diye IP kontrol eder umarım bu sefer moderatörler 😂

Nasıl alakası yok ya? Biyoloji dersi hiç mi görmedin?

Dostum farklı terminolojiler hakkında konuşuyoruz. Biyoloji dersi gördüm fakat ben gıda içeriğinden konuşmuyorum.
Her kültürün, bizim ekmeği gördüğümüz gibi gördüğü çeşitli besinler vardır. Kimi kültürde bu pirinçtir. Asya'da pirinç ile kahvaltı yaparlar. Temel gıdadır. Bizde ekmek kültürü vardır. Avrupa'da kruvasan yerler, Amerika'da donut ve yanında da kahve içerler.

Sen biyolojik olarak içeriklerini tartışabilirsin, ben sosyoloji konuşuyorum. Sakin ol.

Geri
Yukarı