Türkiye neden sevilmiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çünkü eşeğin sırtti yüzünden. Sevip sevmemeleri kimin umrunda ki?

Afedersiniz b*k gibi dış politika varken kim nereye kimi seviyor ya. Lise tarih bilgisiyle 2020 yorumu yapmayın lütfen. Yok efendim Türkiye'nin jeopolitik konumu...

Dış politika gereği. 10-15 yıl önce bizi seven ülkeler bir anda mı nefret etmeye başladı? Hiçbir ülke şunu seviyorum, o yüzden destekleyeyim veya tam tersini yapayım demez. Çıkarına ne gelirse onu uygular. Avrupa halkının bizim halkı sevmemesi ise devletlerinin yönettiği medya yüzünden. Yarın öbür gün Avrupa, çıkarlarına bağlı olarak bizi yanında görmek isterse bir anda canım cicim oluruz.

Türklerin Anadolu'ya sonradan geldiğini, kendi topraklarını işgal ettiğini düşünüyorlar, bu nedenle Anadolu'yu terk etmelerini istiyorlar.
Hatta güçlü devletler Türklüğü ve milli şuuru asimile etmek için bir hayli uğraşıyorlar ve bunu büyük çapta başardılar.
Türkler 1071 Malazgirt'ten sonra geldiler denmesi tamamen yalan bir propagandadan ibaret. Malazgirt'ten önce de Türkler Anadolu'da hep vardı, bunun jeoloji ile elde edilen binlerce yıl önceye dayanan bilimsel kaynaklarını zamanında bizzat ben gördüm.
Bu kaynakları hep gizlediler, hatta bu kaynakları elde eden jeologlar bir şekilde yok edildiler.
Yani asıl nedeni Osmanlı falan değil, asıl neden bu topraklar.

Estağfurullah azizim. Ufak bir gözlemimi paylaşmak istedim sadece. :)

Benim gözlemim de maalesef Türklerin burada yabanci Türkiye'de ise alamanci gözüyle bakilmasi ve muamele edilmesi. Yok euro, para kazanmak falan elbette güzel seyler ama Türkiye'yi gercekten cok seviyoruz, sadece orada yasamaktan cok korkuyoruz. Biraz daha konusursam ucu siyasete dayanacak, sustum :)

Bence geçmişte Osmanlı'nın tüm kıtalara saldırarak ele geçirmesi sonrasında hala bir kuyruk acısı içindeler.
Durum böyle olmalı yoksa şu anda arkamızda duran Pakistan'ı bile zor durumda bırakıyorlar.
Siz ne düşünüyorsunuz?
Her ülke birbirine rakip. Bir işbirliği içinde olunsa da durum değişmez. Olayı sadece Türkiye sevilmiyormuş gibi göstermeye gerek yok. Amerika Fransa’yı çok mu seviyor sanıyorsun?

Benim gözlemim de maalesef Türklerin burada yabanci Türkiye'de ise alamanci gözüyle bakilmasi ve muamele edilmesi. Yok Euro, para kazanmak falan elbette güzel seyler ama Türkiye'yi gercekten cok seviyoruz, sadece orada yasamaktan cok korkuyoruz. Biraz daha konusursam ucu siyasete dayanacak, sustum :)

Hele "Almanya'da yaşanılmaz yeğenim, kötü burası." Deyip Türkiye'yi övenler üstüne bir de imkanları olup ta "Keşke Türkiye'ye dönebilsem bizim burada düzenimiz var yeğen." Deyip palavradan yalandan konuşanları hiç sevmeyiz hocam. Sizi kastetmiyorum yanlış anlamayın. 🙃

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı