Türkiye neden Turkey olarak adlandırılmıştır?

Ozan-Tufan

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Arkadaşlar İngilizce dilinde ülkemiz Turkey olarak, yani ''hindi'' olarak adlandırılmaktadır. Açıkçası bu durum hep sinirime gitti. Yabancı dil bölümü mezunuyum ve hocalara da sordum ama hepsi fikrimiz yok dediler. Konu hakkında net bir bilgisi olan var mı?

Konu hakkında bir bilgim yok ancak ben bunun bir tesadüf olabileceğini düşünüyorum.

Konu hakkında bir bilgim yok ancak ben bunun bir tesadüf olabileceğini düşünüyorum.
Tesadüf mü? Tanıdığım bazı kişiler bizle dalga geçiyorlar. Tesadüf ile bir alakası olamaz. İşin içerisinde daha farklı şeyler olduğunu düşünüyorum.

Osmanlı çökerken, emperyalist ülkeler Osmanlıyı sömürmeye ve kendi aralarında bölüşmeye başladılar, hindi benzetmesi buradan gelir. Noel akşamı hindiyi nasıl paylaşıyorsalar, Osmanlıyı da öyle paylaşmışlardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Osmanlı çökerken, emperyalist ülkeler Osmanlıyı sömürmeye ve kendi aralarında bölüşmeye başladılar, hindi benzetmesi buradan gelir. Noel akşamı hindiyi nasıl paylaşıyorsalar, Osmanlıyı da öyle paylaşmışlardır.
Bu dedikleriniz doğru mudur? Eğer doğruysa çok şerefsizce bir benzetme yapmışlar.

Benim öğrendiklerim böyle zaten ne olabilir ki başka, ne beklenir? 110 yıl sonra yine aynı ülkeler müttefiki olan Türk askerinin kafasına çuval geçirmiş, olay üzerine ABD'ye karşı nota vermeyen ve konuşma yapan Başbakanımız (!) şöyle demiştir " Siz bunu müzik notası mı sandınız ! "
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Lütfen izleyin ve unutturulduğumuz milyonlarca olaylardan birisini hatırlayın: Krizol katliamı.

Yeni konular

Geri
Yukarı