Türkiye ve bilim

Bilim, gözlem ve deneyin birleşimidir. Mevcut Türkiye'nin durumu gözlem yapmaya izin vermemekle birlikte, değişik stratejileri üzerimizde deneyerek bizi Faraday kafesi olarak kullanmaktadır. Bilmeyenler için Faraday kafesi teorik olarak öğretilmez.

Evrim Teorisi'ni müfredattan kaldıran bir ülkede bilimden söz edilemez. Fizik hakkında videolar izliyorum ve kitaplar okuyorum, fizik dersinde anlattıklarıysa tamamen palavra. Gerçek fizik öyle basit tanımlarla olan bir dal değildir. Bu yüzden de okullarda öğretilmesi gerekir, çünkü teknolojinin gelişimi bu "kanun"lara dayanır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Cahil bir ülkenin cahil kişilerinden bilim veya buluş beklemem. (şu anki durum olarak söylüyorum)
Katılıyorum. Şuan ülkemiz Aleyna Tilki adlı şahısla anılıyor. Şaka gibi !!!
Neden "Türkiye" denilince akla Aziz Sancar, İlber Ortaylı, Cahit Arf, Ali Kuşçu, Hulusi Behçet vb. kişiler gelmiyor. Yazık, gerçekten çok yazık !

Bilimden kastınızın dini kenara atmak olduğu için görüşlerinize katılmıyorum. Dini kenara atmadan da bilimde ilerlenebilir. Okullardaki din derslerine dilinizi boşuna uzatıyorsunuz. Türkiye'nin SİHA'larını örnek alabilirsiniz.
Biz din olmasın demiyoruz ama din dersinin neden zorunlu olduğunu soruyoruz. Evet belki (Tamamen Atıyorum) 7. sınıfa kadar zorunlu olur ama sonra seçmeli derslere girer. Neden bir Ateiste zorla İslam'ı öğretiyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı