Türkiye'de askerlik neden zorunlu?

• Konuyu başlatan cuve
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 59
  • Görüntüleme 10B
İsrail'de herkes (Kadın, Erkek) normal askerlik görevi haricinde senede 1 ay askerlik yapmak zorunda. Eskiden Bulgaristan'da da öyleydi. Şimdi nasıl bilmiyorum. Ukrayna'da 18 yaş üstü erkeklerin ülkeyi terk etmesi yasak. Sade askerler savaşmıyor. Sade askerler ölmüyor. Dünyanın gözünün görmediği ülkelerde sivil ölümler asker ölümlerinin kat kat üstünde. Ukrayna bu konuda çok şanslı sayılır. Suriye'de ölen sivillerin sayısı bir milyonun üstünde diye duymuştum.

6 ay askerlik yapmış bir kişi de asla göreve hazır bir asker olamaz. Ben 18 ay askerlik yaptım ve anca alışmıştım ki, askerliğim bitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Köyde iş bulamayıp, gidip uzman olan kişilerin egolarını çekmemek için 43.300 TL para verdim. Zorunlu askerlik gereksizdir.

Zorunlu askerlik kalkmamalı sadece ordunun başındakiler ile beraber düzen değişmeli. Ego ve mobing kalkmalı, herkes iş odaklı sisteme geçmeli. Yanaşık düzen ve koğuşta yatmayı bilmeyen bir millet savaş kazanamaz. Yarın savaş çıkarsa o subayların astsubayların hepsi arkasına bakmadan kaçar gidin görün. Savaşı kazanacak yine Türk milletidir. Üst postta gitmeseydim dedim, aslında şuan ki sistemde gitmeseydim demek istedim. Bu arada askere gitmemek benim elimdeydi, imkanım vardı. Astsubaylar, uzmanlar yanaşık düzen bilmiyor. Vay halimize vay. :) Birde tüfeksiz hareketler diye hiçbir işe yaramayan bir saçmalık var gidin görün ibretlik. Şuan ki askeri sistemi ve bölüm, tabur komutanlığını bilen bir subay yok o yüzden böyle. Sistemin tamamen değiştirilmesi gerekiyor çünkü çağ dışında kalmış.
Umarım bana denk gelmez onlar, şans işi nereye düşeceğimiz.

Mobing ve baskı yapan anıran bir teğmen atış yaptırıyordu, atanamamış 1.5 metre matematik öğretmeni artık hesap et. Bir çocuk heyecanlandı 2 metre önüne sıktı sekse biri ölürdü. Ben yapmadım ama oradaki herkesi komando dansı yaptırdılar ağlayanlar, düşüp bayılanlar hesap et. Bu atanamamış velete piyango vurdu bölük komutanı vekili oldu ve canı sıkılınca çök kalk yaptırıyordu, bunu yapınca herkes ne olacak zannediyor? bak yalan söylemiyorum 1 hafta yürüyemedim tuvalete eğilemedim ve merdivenleri inemedim. Arkada oturan Albay s** takıp odasından çıkıp gelmez umursamaz. Türkçü milliyetçi askere gittim şimdi ülke millet zerre s**'de değil. Alay komutanı geliyor ilk dediği cimere şikayet etmeyin artık hesap et ordu mahvolmuş şuan pkk gibi basit bir terör örgütünü bitiremediklerinin sebebini anladım çünkü ordunun başındaki generalden uzmana kadar vasat bilgisiz. Bağırıp tekmil vermeyi iyi askerlik sanan bunaklar yerine bizim kuşak gelinceye kadar düzelmez. Kuleli kapandı MSÜ mezunu subay geldi, içtimada gülüyor. Savaş falan çıksa biteriz, dua edelimde savaş çıkmasın. :D 2 tane sıktık nereye gittiğini görmedik, boş tüfekle nöbet tutulduğu için ciddiyeti kimse umursamıyor. Poligonda rahat bir şekilde 1 saat eğitim alanın şuan bir teğmenden daha iyi silah kullanacağına eminim.
Pkk bitmesmesinin nedeni oralara dağlık bölge olduğu için.
Tam kapsamlı savaş harekatı da yapılmıyor.

Askerlik zorunlu ama eline silahı verip direk dağa göndemriyorlar seni orada temel hareketleri öğreniyorsun sonuç olarak eli silah tutan sınıfına girip gidiyorsun. Operasyonlara gidenler profesyonel eğitim alıp bu işin okulunu okumuş insanlar yani kendi iradeleri ile gidiyorlar.

Terhis olurken arkası brandalı enkaz land ile beni havalimanına bıraktılar ve gidene kadar rüzgar, sarsıntı ve ses ile perişan ettikleri zaman söylenen iha-siha muhabbeti dışında orduda her şeyin yalan ve boş olduğunu fazla fazla yaşayarak anladım. Uğraşmamak için askerleri hasta askerleri hastaneye göndermiyorlardı, araba bozuk diyorlardı sonra gidene de serseri vatan haini gibi davranırlardı. Ben acemide soğuktan geberdiğim için, herkes hasta oldu bulaştığı için bir iğne oldum ve sözde öğrenciden bozma doktora dedim ki bu böyle olmaz beni hastaneye göndermedi randevu yok diye. Askere ne randevusu işte TSK böyle bitirilmiş bir ordudur. Aklınız varsa paranız var gitmeyin derim, gitmekte ayrı tecrübe derseniz bana hiçbir katkısı olmadı sadece zaman kaybı. Öğrenilen hiçbir şey yok, askerlik adına yürüyüş yapıp rütbelilerin egolarını tatmin etmek için geberirsiniz sadece. En basiti atış bile yaptırmazlar, sızma vurma kırma eğitimleri göreceğini sanan gitsin PUBG oynasın çünkü öyle bir şey yok :D

Senin işin yeri süpürmek, veledi zinaların kolunda rütbe var diye onların özel işlerini yapmak, kanunen yasak ama kanun mu var. Benim gibi askerlik yapmasam olmaz, ne derler yada bedelli yapmayayım vatan bayrak Sakarya derseniz ana avrat sövüp anarşist olarak gelirsiniz, ben anarşist olmadım ama devlet ve millet zerre umurumda değil. Vergimi veriyorum, kanunlara uyuyorum sadece vatandaş olarak yaşıyorum. Siyaset ve hiçbir mesele umurumda olmaz.

Terhis olurken arkası brandalı enkaz land ile beni havalimanına bıraktılar ve gidene kadar rüzgar, sarsıntı ve ses ile perişan ettikleri zaman söylenen iha-siha muhabbeti dışında orduda her şeyin yalan ve boş olduğunu fazla fazla yaşayarak anladım. Uğraşmamak için askerleri hasta askerleri hastaneye göndermiyorlardı, araba bozuk diyorlardı sonra gidene de serseri vatan haini gibi davranırlardı. Ben acemide soğuktan geberdiğim için, herkes hasta oldu bulaştığı için bir iğne oldum ve sözde öğrenciden bozma doktora dedim ki bu böyle olmaz beni hastaneye göndermedi randevu yok diye. Askere ne randevusu işte TSK böyle bitirilmiş bir ordudur. Aklınız varsa paranız var gitmeyin derim, gitmekte ayrı tecrübe derseniz bana hiçbir katkısı olmadı sadece zaman kaybı. Öğrenilen hiçbir şey yok, askerlik adına yürüyüş yapıp rütbelilerin egolarını tatmin etmek için geberirsiniz sadece. En basiti atış bile yaptırmazlar, sızma vurma kırma eğitimleri göreceğini sanan gitsin PUBG oynasın çünkü öyle bir şey yok :D

Senin işin yeri süpürmek, veledi zinaların kolunda rütbe var diye onların özel işlerini yapmak, kanunen yasak ama kanun mu var. Benim gibi askerlik yapmasam olmaz, ne derler yada bedelli yapmayayım vatan bayrak Sakarya derseniz ana avrat sövüp anarşist olarak gelirsiniz, ben anarşist olmadım ama devlet ve millet zerre umurumda değil. Vergimi veriyorum, kanunlara uyuyorum sadece vatandaş olarak yaşıyorum. Siyaset ve hiçbir mesele umurumda olmaz.
Sen iyilerine denk gelmemişsin demek.

4 yanımız düşman dolu. Herhangi bir savaşta doğru düzgün silah tutmayı bilmeyen askerler olduğunu düşün. Ne olurdu?

Sen iyilerine denk gelmemişsin demek.
Koskoca kışlada yer söylemeyeyim, kaç kişi var biliyor musun? denk gelme olasılığını çoktan eledik biz. ;) Ulan orada bile torpil gördüm yemin ederim, şimdi sorgu suale girer diye anlatmıyorum gerek yok. Kendi adamlarını yancılarını yasakta çarşıya çıkarıp alışveriş yaptırıp gezdirdiler böyle kahpelik olamaz bunlar benim gözümde subay değil teröristtir hem de Türk milletinin parasını çalan teröristler. Uzman yapıyor o önemli değil, astsubay zaten numunelerin rütbesi, subay ya bildiğin amir adam o yapıyor. 15k maaş mis gibi enayi parası, bizde yer süpürüp landla geldik. Tuvalet borusu temizleyen, pis koğuşlarda kalan ekip vardı onlara çok üzülüyordum hepsine sigara dağıtıyordum ama işte adamlık bizde kaldı, onlarında anası kaldı. Hala 15k maaş alıyorlar, bende milliyetçiliği bırakıp düz adam oldum. Suriyeliler dolsun yok olsun darmaduman olsun bu millete bu kahpeliğe haktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı