Türkiye'de cumhurbaşkanlığını kazanmak için ne yapardınız?

Puding Bey

Hectopat
Merhaba dostlarım, canım sıkıldı ve böyle bir konu açma fikri aklıma geldi. Herkes ben şöyle cumhurbaşkanı olabilirim deyip fikirlerini yazabilir. En iyi fikir, en çok beğeni alanın olsun :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Adaylığımı koymam yeterli.
1584993578309.png

Cumhur başkanı olsam bilim ve gençlere önem verirdim. Şu an malum, hepsi birbirini taklit ediyor, hepsi serserilik yolunda. Onları düzeltmeye çalışırdım. Teknolojiye önem verirdim. Devlet hastanelerini özel gibi yapardım. Devlet kurumlarını özel kurumlar gibi refah seviyesini yükseltirdim.

Silivri soğuk malum...
Düzenleme:
1-Her doğan bebeğin saç tellerini kullanarak üniversite kazanmasını sağlayan sisteme dur derdim.
2- Ülkemizin büyük üniversitelerine imkan verir, üniversiteleri iş sahibi olma merkezi yerine bilim üretme merkezi haline getirmeye çalışırdım.
3-Kamuda israfın önlenmesi için(özellikle yapılan devasa kamu binaları) elimden geleni yapardım.
Şimdilik aklıma bunlar geliyor. Belki ekleme yaparım.

Cumhur başkanı olsam bilim ve gençlere önem verirdim. Şu an malum, hepsi birbirini taklit ediyor, hepsi serserilik yolunda. Onları düzeltmeye çalışırdım. Teknolojiye önem verirdim. Devlet hastanelerini özel gibi yapardım. Devlet kurumlarını özel kurumlar gibi refah seviyesini yükseltirdim.
Sokakta bazen görüyorum, üzülüyorum hallerine. 13 yaşında çocuğun elinde sigara var. Acıyorum böyle zihniyetlere.

İstanbul Belediyesi başkanı olur, orayı adam ettikten sonra başbakanlık seçimlerine katılırdım. Kazanınca biraz daha çalışıp cumhurbaşkanı olurdum. 2 dönem güzel yönetip 3. dönemimde saçmalardım. Parayı köprü ve yola yatırırdım. Camileri bollaştırırdım. Bunları yaparken param çok fakat milletvekili hariç zam yaparken param acayip azalırdı. Anadolu liselerini düz liseye çevirirdim. Bolca İmam Hatip açardım, Damadımın birini ekonomi bakanı yapar ülkeyi batırmasına izin verirdim. Baktım ülke batıyor diğer damadıma silah ürettirir ülkeyi silah sanayisinde geliştirirdim. Halkı umursamaz bolca Suriyeli alırdım, soran olursa 2023'te her şey düzelecek sabredin derdim. Neyse yazdıkça Silivri soğuyor.

Tanıdık geldi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı