Türkiye'de hayatın zorluğu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İş yok dostum en azından vücut sağlığını önemsiyorsan( akıl uzun süre önce bozuldu).

Bende vücut sağlığı zaten kalmadı. Yazın traktör sürmekten ve tarla içinden patlıcan çuvalı taşıyıp kamyona yüklemekten kamburum çıktı. Daha 17 yaşında olmama ragmen ciddi bel ağrıları çekiyorum.

Tarla zor bir iş biliyorum. Ben de kamyonla karpuz sattım kavun sattım. Salma sulama yaptım 15 donum tarlamizi. Üstelik maddi dururum iyi oldugu halde.
Koy yeri sıkıntı.
Benim arkadaşım köyde traktör sürüyor para karşılığında zaten biliyorsundur.
Logo tasarım isleri var 20 TL 30 TL 50 TL fena değil. Logo yapmayı öğren.
Şehir olsa daha fazla imkan var ama köyleri öldürdük. Sözde köylü milletin efendisidir.

Reis 13 yaşımda sanayi de 12 saat çalışıp haftalık 50 TL aldım bazı haftalarda para vermediler 3 ay çalıştım sadece iş sanayi arası 10 km bisikletle git gel sabah 7 uyan 8 sanayi de ol akşam 8 kadar 9 eve var temizliğim yemeğim saat 10 oluyor 2 saat boş vaktim kaldı.

2020 yılında yaklaşık 5-6 ay önce R7 370 ekran kartını 600'e aldım, ve acil kart lazımdı arkadaşlarla oyun giriyorduk, sorsam tüm arkadaşlarım bu karta bu kadar para verilir mi der, suçu kimse devlette falan aramaz ben aldığım her şeye vergi, doviz bindirilmiş halde alıyorum kart oldu şimdi 2.eli 800 900 el insaf abi bir şey eskidikçe değerlenir mi kullanılıyor daha fazla düşmesi lazım fiyatı ama neyse Avrupa bizi kıskanıyor :)

İsyan etmek yerine bu durumdan nasıl çıkarım diye düşünmelisin...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İnsanlar istediği refaha ulaşmak için gençliğinden feragat etmek, yıpranmak zorunda. Gençlik gittikten sonra sevmişim gitarın telini öpmüşüm 999999 Ti'yi. Hacı, ağlamakta saçma çünkü icraat sıfır. Amerika'daki gibi eylem yapan sesini çıkaran mı var herkes yattığı yerden heştek atıyor. Bu ancak Berat gibi zayıf insanları etkiler.

Olaya artık siyasi yönden bakmıyorum Türk milleti tam anlamı ile yozlaşmış ve sömürülmüştür ağabeylerim. Z kuşağı, X kuşağına köle derken, elinde ki sosyal medyanın kölesi olduğunu unutalı uzun zaman oldu.
Yozlaştık ve radikallik artık bu ülkede aforoz demekti.

Olaya artık siyasi yönden bakmıyorum Türk milleti tam anlamı ile yozlaşmış ve sömürülmüştür ağabeylerim. Z kuşağı, X kuşağına köle derken, elinde ki sosyal medyanın kölesi olduğunu unutalı uzun zaman oldu.
Yozlaştık ve radikallik artık bu ülkede aforoz demekti.
Güzel sözler ve ince nükteler barındıran harika bir Türkiye özeti , tebrikler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı