Türkiye'de inançsız olmak

Bana niye beğenmeme tuşu bastınız? Yalnış bir şey mi söyledim?
Şeriatçı olman beğenmeme tuşuna basmak için yeterli bir sebep.

Ayrıca İslam hoşgörü dini falan değil, Allah'ın bizzat kendisi kendisine inanmayan insanları başka hiçbir suçları yokken sonsuza kadar acılar içinde bırakacak kadar hoşgörüsüz. Bu Allah'a inananan adam ne kadar hoşgörülü olabilir ki?

Ayrıca İslam hoşgörü dini falan değil, Allah'ın bizzat kendisi kendisine inanmayan insanları başka hiçbir suçları yokken sonsuza kadar acılar içinde bırakacak kadar hoşgörüsüz. Bu Allah'a inananan adam ne kadar hoşgörülü olabilir ki?

Hangi İslam?
Zibiliyorsun tane mezhep var. Mesela kurancılığa göre tek kaynak kuran ve laik bir anlayış varken; sünni mezheplere göre din değiştirenin kelle gidiyor.
Yani bir de o yönden bakmak lazım? Ben msülüman değilim ama bu trükiye'de ki yaygın olan İslam anlayışı kuranla düpedüz çelişiyor. Açın bir tane hadis kitabını okuyun ne demek istediğimi anlarsınız.
Örneğin: Zeberced, sahih buhari...

Son düzenleyen: Moderatör:
Screenshot_7.png

Hangi İslam?
Zibiliyorsun tane mezhep var. Mesela kurancılığa göre tek kaynak kuran ve laik bir anlayış varken; sünni mezheplere göre din değiştirenin kelle gidiyor.
Yani bir de o yönden bakmak lazım? Ben msülüman değilim ama bu trükiye'de ki yaygın olan İslam anlayışı kuranla düpedüz çelişiyor. Açın bir tane hadis kitabını okuyun ne demek istediğimi anlarsınız.
Örneğin: Zeberced, sahih buhari...
Kurandaki İslam. Bakara Suresi, 2/217'de kâfirlerin bütün iyiliklerinin silineceği ve doğrudan cehenneme gidecekleri söyleniyor.

Kurandaki İslam. Bakara Suresi, 2/217'de kâfirlerin bütün iyiliklerinin silineceği ve doğrudan cehenneme gidecekleri söyleniyor.

Şüphesiz, iman edenler, Yahudi olanlar, Hristiyanlar ve diğer dinlerden; (1) ALLAH'a iman eden, (2) kıyamete iman eden ve (3) iyi bir hayat süren kimse, karşılığını RAB'binden alacaktır. Korkacak hiçbir şeyleri yok, üzülmeyecekler de. [Bakara, 62]

Ben Müslüman değilim sadece ayette yazanı gösteriyorum. Ki Kuran bir çok kere kendiyle çelişir ama Kuran'a göre Deistler hak ettiklerini alacaktır.

Bizim din hocası her gün İran'daki yasakları anlatıp inşallah öyle oluruz diyor :D bu kafalar bu ülkede var olup üstüne hocalık yaptığı sürece normale falan dönemeyiz.
Bir sene önce 9. Sınıftaki temel dinî bilgiler hocam da takmıştı bana. Ben de inadına dersini sabote ediyordum. Kulağımda kulaklık var gibi yapıp çantamı aratmıştım. Bir de israil'de fast food olmamasının sebebi israilin fast food yemeklerine uyuşturucu koymasıymış. O yüzden kendi halkı etkilenmiyormuş.

Geri
Yukarı