Türkiye'de inançsız olmak

Ben bizim din hocasına birşey soruyorum kadın bana Allah'ın canı öyle istemiş diyor :D İslam'ı mantıkla akılla kanıtlayamayız diyor.. Ben bu kadına ne diyeyim ki..
İşte bu nedenle ilahiyat bölümü her ünide olmamalı ve sınıf öğretmenliği gibi baraj uygulanmalı... Kaç tane mezun arkadaşım istediği bölümü kazanamayıp ilahiyata gitti. Daha sonra böyle sıkıntılar ortaya çıkıyor, daha kötüsü din nefreti beslenmeye başlıyor.

Ben bizim din hocasına birşey soruyorum kadın bana Allah'ın canı öyle istemiş diyor :D İslam'ı mantıkla akılla kanıtlayamayız diyor.. Ben bu kadına ne diyeyim ki..

Gayet mantıklı bir öğretmen kendisi. Sonuçta öğretilen "bilinç" değil, "inanç". Bir masal kahramanına inanmak gibi işte. İnanıp gerçek olduğunu kendince kabul ediyorsun tanrının.

Gayet mantıklı bir öğretmen kendisi. Sonuçta öğretilen "bilinç" değil, "inanç". Bir masal kahramanına inanmak gibi işte. İnanıp gerçek olduğunu kendince kabul ediyorsun tanrının.
Tamam da kanıtlanamayacak bir şeyi bize zorla öğretiyorlar insan niye kanıtlanamaz bir şeye zorla inansın ki. (Ben müslümanım o ayrı.)

Tamam da kanıtlanamayacak bir şeyi bize zorla öğretiyorlar insan niye kanıtlanamaz bir şeye zorla inansın ki. (Ben müslümanım o ayrı.)

Çünkü din sayesinde geniş halk kitlelerini kolayca yönetebilirsin. Kolay hırsızlık yapabilirsin, bürokratik ilişkiler kurabilir ya da canının istediğini öldürttürebilirsin.

İslamın doğma nedeni budur, muhammed ordu tertipleyip hükümdar olmak için halkı örgütlemek ister ve eski isevi adetleri ve putperest yaşantıdan esintiler içeren bir kitap yazmaya karar verir.

Mesela RX 6600 Almanız mantıklıdır diye anlatsam, mantıklı argümanlara rağmen yine almayanlar çıkacaktır

Fakat "Ben peygamberim RTX3050 Almayanlar tanrıdan ebedi azap çekecek, ateşlerde yanacak, kan ve irin içecek!" Desem daha kolay şekilde insanları manipüle ederim.

Peki güzel kardeşim benim islam aklı bize Allah'ı bulmamız için verildiğini söylemiyor mu? Ben islamı akıl ile bulamıyorsam burada bir çelişki yok mu? Hemde büyük bir çelişki...

Peki güzel kardeşim benim islam aklı bize Allah'ı bulmamız için verildiğini söylemiyor mu? Ben islamı akıl ile bulamıyorsam burada bir çelişki yok mu? Hemde büyük bir çelişki...

Suç sizde. 1400 senelik arap mitolojisi ve tekerlemelerini okuyup akıl aramak ironik zaten.

Din duygusal bir olgudur, hobi gibi bişeydir yani, kimse kâinatı yaratmadı gözünüzde büyütmeyin.

Suç sizde. 1400 senelik arap mitolojisi ve tekerlemelerini okuyup akıl aramak ironik zaten.

Din duygusal bir olgudur, hobi gibi bişeydir yani, kimse kâinatı yaratmadı gözünüzde büyütmeyin.
Biz kuranda tutarsızlık bulmuyoruz zaten fakat din adamlarının anlattığı ve kuran çelişiyor burda haksız çıkan din adamları oluyor.

Biz kuranda tutarsızlık bulmuyoruz zaten fakat din adamlarının anlattığı ve kuran çelişiyor burda haksız çıkan din adamları oluyor.
Ben açıkçası kuranda yazmayan hiç bir mucizeye inanasım gelmiyor.

Çelişir, çünkü 1400 sene güncelleme desteği alıyor o kadar olsun yani. Bu rant çarkı zor dönüyor siz ona şükredin.
Madem kuran değiştiriliyor neden din adamları kuranda yazmayan şeyleri ortaya atıyor. Madem ortaya atacaksın böyle şeyleri baştan kurana yaz bunların hepsini.

Yeni konular

Geri
Yukarı