Türkiye'de İngilizce kullanımı niye kötü?

Çünkü konuşurken ya gereksiz ciddi, ya da fazla cıvık davranıyoruz. İngilizce konuşurken bazen bütün kurallara dikkat etmeye çalışıyoruz, bazen de sanki gerçek bir dil değilmiş gibi dalgaya vurarak "vatsken ay du, samtayms?" tarzı cümleler kullanıyoruz.

"Yes, everybody does?"

"Jesus christ dude, do you want me to die?"
Diye cevap verirler hocam sonra. Doğru bir cümle değil ikisi de.

Oven ile bakery karışmış hocam cümlede.

Grammerly hatası kusura bakma hocam.
Mesela grammerly kullanıyorum bazı şeyleri yazarken o bile yardımcı oluyor. Ama kalıplara gene dikkat etmemiz gerek yazdığım cümlede ekmek fırınını ev fırını olarak değiştirmişim.

Bir dil öğrencisi olarak, okullarda ki yabancı dil eğitimini yetersiz buluyorum.

İngilizce eğitimi halihazırda yetersiz kalıyorken, yani lisede bile "A1-A2" seviyesinin üzerine çıkamıyorken, bide bunlara bazı öğrencilerin çabasızlığı eklenince maalesef öğrencileri yabancı dile alışamıyor.

En basit "A1" seviye kelimeleri, cümleleri veya grammerleri çözemeyen veya tercüme edemeyen liseli öğrenciler var.

En azından liseyi bitirince her öğrencinin en az "B1" seviye İngilizce biliyor olması gerekir. Fakat, bunda eğitim sisteminin ve öğrencinin çabasınında bir etkisi var.

Bir dil öğrencisi olarak, okullarda ki yabancı dil eğitimini yetersiz buluyorum.

İngilizce eğitimi halihazırda yetersiz kalıyorken, yani lisede bile "A1-A2" seviyesinin üzerine çıkamıyorken, bir de bunlara bazı öğrencilerin çabasızlığı eklenince maalesef öğrencileri yabancı dile alışamıyor.

En basit "a1" seviye kelimeleri, cümleleri veya grammerleri çözemeyen veya tercüme edemeyen liseli öğrenciler var.

En azından liseyi bitirince her öğrencinin en az "B1" seviye İngilizce biliyor olması gerekir. Fakat, bunda eğitim sisteminin ve öğrencinin çabasınında bir etkisi var.

Doğru hocam, karşı komşumuz lise 2 öğrencisi halen ödevini birlikte yapıyoruz arkadaşların.
Pandemi zamanı Online olunca da hocalar yüksek vermiş geçmiş ilk dönem ama halen farenin ingilizcesinin bilmiyor.

Türkiye'de İngilizce kullamının kötü olması eğitim sistemine dayanıyor. Okullarda İngilizce konuşma üzerine hiç durulmuyor. Okullardaki çalışma konuyu bitirelim konu yetişsin grammer öğrensin. Insanlara veya ogrencilere hiç konusma egitimi vermiyorlar bu insanlar nerede alıştırma yapacak ve nerede ingilizceye alışacak? Benim gördügüm ve kendimeden deneyimlediğim, kişi İngilizce öğrenmek isterse özel bir kursa gitmesi lazim ve buna herkesin maddi durumu olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı