Türkiye'de İnternet Hızı

144074

Kilopat
Makaleler
1
Üniversitemizde böyle bir internet hızı bulunuyor ve indirme yaparken 40 MB/s lerde indiriyor hatta 50 MB/s lere çıktığı bile oluyor. Wi-Fi her yerde çekmiyor. Modeme yakın olunca çekiyor, biz biraz şanslıyız odamızda internet girişi var ve istediğimiz şeyleri indirebiliyoruz Torrent'ler hariç tabi. Değinmek istediğim konu şu, Türkiye'de böyle bir alt yapı madem var neden her yere bu şekilde alt yapı döşenmiyor? Şu hızın çeyreğini bile almak yeterdi benim için. Evde kullandığım internet hızı 14 Mb/s indirme 0.70 Mb/s yükleme hat en fazla 16 Mb/s'i destekliyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Okullara özel hat ve sunucu ayarlanıyor. Bu sayede bu denli yüksek hızlar alınabiliyor. Ortak bir ağ değil yani.

Öncelik eğitim. Bizim okulda bile 200-200 internet var. Hız testinde 150 Mbit indirme 180 yükleme hızı çıkıyor.

Not: Tabi VPN açıp 1080p60 video izleyebiliyorduk ama artık açamıyoruz. f@tih ağı şükürler olsun Technopat Sosyal'e girebiliyor.

Bizim ilk evde paket 16 Mbps alabildiğimiz ise 4 Mbps. Ev yeni ve merkezde olmasına rağmen altyapı desteklemiyor. Çok eski kablolar.
Çevreyolunda baya işlek bir yerde oturuyorum ama bina eski altyapısı iyi değil. Bu aralar yine düzeldi önceden 5-6 MB/s dowland çıkıyordu şu an 14 ila 15 arası çıkıyor.

Son düzenleme:
Bizim ilk evde paket 16 Mbps alabildiğimiz ise 4 Mbps. Ev yeni ve merkezde olmasına rağmen altyapı desteklemiyor. Çok eski kablolar.
O halde siz kullanamadığınız hız için ekstradan para ödüyorsunuz bu internete. 8 Mbps'lik paketten yapsanız yine aynı hızı alacaktınız. Taahhüt yapmadan önce keşke alt paketi deneseydiniz; bildiğim kadarıyla üst paketten alt pakete geçiş yapmaya kalktığınızda cayma bedeli faturanıza yansıtılıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı