Türkiye'de internet neden bu kadar kötü?

Turk Net'in altyapı sorgulamasında 16 Mbps gösteriyordu. 100 veya 75Mbps destekleseydi Turk Net'e geçecektim büyük ihtimalle.
Azıcık aşağıda maksimum hız yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam 10tl gibi bir farkla baktığınızı düşünüyorum oraya ama belki gözünüzden kaçmıştır.

Azıcık aşağıda maksimum hız yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam 10tl gibi bir farkla baktığınızı düşünüyorum oraya ama belki gözünüzden kaçmıştır.
nasıl anlamadım.
ben şeyi merak ediyorum turknette 19 alıp nasıl 100 mbps aldı turk telekomda öyle bişey olsa keşke altyapım 40 mbps gözüküyor :/

Yok hocam oturduğum evin adresinden,daire numarasına kadar gözüküyor sistemde. Turk Net buraya tam altyapı getirmedi galiba.
benim turknetim de 40mbps gösteriyor ama ben turk telekomu aradıgımda onlar da 40 mbps alabileceğimi söylediler siz nasıl bu değerleri aldınız onu merak ediyorum turk telekom hipernet altyapım var.
Turk Telekom'un sitesinden baktığımda 100Mbps paketi kullanabileceğimi öğrendim zannedersem Turk Net'de,Turk Telekom altyapısı kullanıyor ama buraya neden yüksek hızlı internet desteği gelmedi onu anlamadım. Gelseydi Turk Net'e geçecektim zaten.

Dosya Ekleri

• 1606250610961.png
    1606250610961.png
    63,5 KB · Görüntüleme: 51
bişi sorcam millenium da yaptım hızım gene 38 çıktı ancak bana hem 35 mbps li hem de 100 mbpsli paket önerdi neden 100 mbpsli paketi önerdi ?
Yok hocam oturduğum evin adresinden,daire numarasına kadar gözüküyor sistemde. Turk Net buraya tam altyapı getirmedi galiba.

Turk Telekom'un sitesinden baktığımda 100Mbps paketi kullanabileceğimi öğrendim zannedersem Turk Net'de,Turk Telekom altyapısı kullanıyor ama buraya neden yüksek hızlı internet desteği gelmedi onu anlamadım. Gelseydi Turk Net'e geçecektim zaten.
turk telekomun sitesinden nasıl öğrendin reyiz ?

Buraya uzun uzun yapılan hataları yazabilirim ama göze batan 3 hata var. Katılırsınız veya katılmazsınız, takdirinize kalmış.

• Kurumların özelleştirilmesi.
  • Tüm firmaların altyapı için topu TT'ye atması.
  • Firmalarımızın Avrupa kıtasını değil Arap Yarımadası'nı örnek almaları.
Bu üç sorun zamanla işi çıkmaza soktu. Vatandaş zaten interneti Facebook veya Youtube'den ibaret sanınca, üstüne şekeri oldu...

Arkadaşlar, ben çıldırmak üzereyim. Türkiye'de internet neden bu kadar kötü? Bir de üstüne üstlük fiyatlarda aşırı pahalı. Ödediğimiz fiyatlara bakın, bir de Dünya'daki sıralamamıza. :( Gerçekten çok yazık, ben artık bıktım CS:GO gibi Online oyunları 90-100 ping oynamaktan, videoları takılarak izlemekten. Gerçekten verdiğimiz paranın hakkını alamıyoruz.

Eki Görüntüle 749762

Eki Görüntüle 749764
Keşke sesimizi yeterli kadar duyurabilsek. Gerçi duyursak bile pek tınlayacaklarını sanmıyorum.
Ben umudumu kestim artık ya. Cidden hayal falan kuramıyorum. Güzel bir bilgisayar hayali kuruyorsun mesela. Topluyorsun parayı , sonra bir bakmışsın fiyata 1500 TL gibi bir fiyat eklenmiş.
Hele hele en anlamadığım TRT PAYI, KÜLTÜR BAKANLIĞI payı. Saçma saçma yerlere vergi ödemekten bıktım. Daha ismini bilmediğim vergileri ödemekten bıktım.
Hadi bir vergi ödedik evler sağlamlaştırılsın diye. E bir deprem oldu bir sürü ev yıkıldı. Bir sürü ev sorunluymuş öncesinde. Bu arada bugün interneti ödedim 15 TL'si vergiydi .d .

Ben hızdan memnunum da fiyatlar aşırı pahalı. 2020 yılı bitmek üzere ve gelişmiş ülkelerde Internetin temel haklar kategorisinde sayıldığı ve hatta bu nedenle belli bir hıza kadar ücretsiz sağlandığı bir zamanda 98 TL fatura kesmek bence soygundan öte bir şey değil.

Geri
Yukarı