Türkiye'de kalmak ya da gitmek

Evet, yine güzel bir soruyla sizlere geldim. Lütfen saygılı bir biçimde tartışalım.
Diyelim ki şu an Türkiye'de yaşıyorsunuz ve elinizde istediğiniz herhangi bir ülkeye gitme imkanı var. Gider miydiniz ve neden? Ya da tam tersi kalır mısınız neden?
Türkiye'de yaşamayanlar için ise neden gittiniz?
Orada doğanlar için ise Türkiye'ye dönmek ister misiniz?

Ülkemin daha iyi bir yer olmasını daha çok isterim ve yabancı ülkeler çok sıkıcı.

Daha fazla yazmanı tavsiye etmem koyun.

Twitter adresi verilmiş seni zorla tutan yok.
Bilader koyunmuyum değilmiyim mesajlarıma bak gör.Sanki ben çok seviyorum baştaki hırsızları.Ülkeden beyin göçü yapılmasını istemediğim için kendi tepkimi ortaya koydum.Sert konuştuysam arkadaş affetsin.ne var bunda ? 2 kelime için yaptığınız hareketler hoş değil.

Evet, yine güzel bir soruyla sizlere geldim. Lütfen saygılı bir biçimde tartışalım.
Diyelim ki şu an Türkiye'de yaşıyorsunuz ve elinizde istediğiniz herhangi bir ülkeye gitme imkanı var. Gider miydiniz ve neden? Ya da tam tersi kalır mısınız neden?
Giderim ama ailem olursa :). Nedenini şarjım dolunca açıklayacağım.

Mimar mühendislere asgari ücret verilen ülkede yaşanmaz, yaşamaya çalışılır.

Alım gücü düşük, mülteci alımı yüksek. İkisi birleşince tahmin edin ne olur? 5-10 yıl sonra Kaos.

Ve yabancı ülkeler çok sıkıcı.
Tüm yaşantımız, çocukluğumuz, anılarımız, dilimiz, mizah anlayışımız bile buradayken tabii ki bir ülkeye gidip rastgele bir şekilde yaşam kurma fikri sıkıcı ve uzak gelecektir. Kendinizce bağlı olduğunuz şeyleri geride bırakacak sebepleriniz olmadığı sürece sıkıcı görünmesi normal diye düşünüyorum.

Buradan gitmek için para verecek milyonlarca insan varken bu soru biraz saçma geldi ama herkes aynı fikirde olmayabilir. Güzel konu.

Yeni konular

Geri
Yukarı