Türkiye'de öğretmen olunabilir mi?

Vallahi kardeşim üzgün atmışın ama Türkiye'deki gerçek bu. Bu yüzden üzülmeni anlıyorum ama atanamayan kaç öğretmen var bir bilsen. Geleceği daha parlak bir meslek seçmeni öneririm. Geleceğin meslekleri olarak yazılım, uzay mühendisliği, biyogenetik gibi bölümleri öneririm.

Vallahi kardeşim üzgün atmışın ama Türkiye'deki gerçek bu. Bu yüzden üzülmeni anlıyorum ama atanamayan kaç öğretmen var bir bilsen. Geleceği daha parlak bir meslek seçmeni öneririm.
5 yılı var daha hocamın. Ne olacağı hiç belli olmaz doktorluk ölür hiç ummadığın meslek yükselir.

Az işin ağrısız başım diyorsun yani. Memur olunabilir. Devlete bir kere girdiysen Türkiye de sırtın yere gelmez. Ha zengin de olamazsın (çalıp çırpmadığın sürece) ama garanti maaşın olur. Her ay ne kadar para geleceğini bilirsin.

5 yılı var daha hocamın. Ne olacağı hiç belli olmaz doktorluk ölür hiç ummadığın meslek yükselir.

Devlet artık yavaş yavaş sosyal devlet politikasından uzaklaşıyor. Kadrolu eleman yerine sözleşmeli eleman istiyor. Hak ve maaş bakımından. İleride ne olur bilinmez ama diğer mesleklere yönelmesini öneririm ben. İyi ce etraflıca düşünüp karar vermesi gerek. Daha çok erken dediğiniz gibi. En iyisi derslerini çalışıp en iyi şekilde en yüksek puanla okulundan mezun olmak, gerisi kendiliğinden gelir zaten.

Devlet artık yavaş yavaş sosyal devlet politikasından uzaklaşıyor. Kadrolu eleman yerine sözleşmeli eleman istiyor. Hak ve maaş bakımından. İleride ne olur bilinmez ama diğer mesleklere yönelmesini öneririm ben. İyi ce etraflıca düşünüp karar vermesi gerek. Daha çok erken dediğiniz gibi. En iyisi derslerini çalışıp en iyi şekilde en yüksek puanla okulundan mezun olmak, gerisi kendiliğinden gelir zaten.
Aynen öyle.

Geri
Yukarı