Türkiye'de Oyun Kültürü

Bu yinede bir oyuna para vermemiz gerektiği anlamına gelmiyor. Emin olun 9 TL'yi bir oyuna vermek yerine onunla ekmek alması gereken insanlar var.

Bakın bir oyun Türk firması tarafından yapıldı diye illaha para vermek zorundayız diye bir şey yok. Para vermek istemeyen korsan oynar, vermek isteyen parasını verir öyle oynar. Türk oyununa para vermiyor diye kimseyi yargılayamazsınız olay bu.
Ya ben bu tip mesajlara gerçekten gülüyorum artık. :D Güzel kardeşim emin ol senin 9 TL'ye ekmek alması gereken insan var dediğin iş biteli 20 yıl oluyor. Üzgünüm ama artık böyle bir sorun yok anlayın. Çalışan parasını alır ekmeğini yer. Ha, durumu iyi olur olmaz ayrı konu ama aç kalma devri bitti, nokta.

Para vermek istemeyen korsan oynar, diyemezsiniz. Para vermek istemeyen oynamayacak, bitti. Oyun lüks bir şeydir. Telefon satın almak ile aynı şey fark yok.

Kimsenin de yargılandığı yok kendi kendine tribe girmişsin. Arkadaş sadece madem diğer oyunları korsan oynuyorsunuz bari Türk oyununa para verin dedi. Ekonomi uçucak demedi. Sen oradan onu nasıl anladın bir söylesene? Bekliyorum hadi.

Benim aklıma nedense Online FPS tarzı oyunlarda karşıya türk bir takım gelirse ve benim veya takımımda oynadığım kişilerin türk olduğunu anlayınca gereksiz ve manasız bir şekilde küfür etmesine hiç bir zaman anlam veremedim. İnanın kültürsüz ve şımarık türk oyunculardan nefret ediyorum. Her alanda kendimizi dünyaya rezil ettiğimiz gibi bu alanda da rezil bir seviyedeyiz. Bir insan oyun kaybedince veya kazanınca neden küfür eder?

Ya ben bu tip mesajlara gerçekten gülüyorum artık. :D Güzel kardeşim emin ol senin 9 TL'ye ekmek alması gereken insan var dediğin iş biteli 20 yıl oluyor. Üzgünüm ama artık böyle bir sorun yok anlayın. Çalışan parasını alır ekmeğini yer. Ha, durumu iyi olur olmaz ayrı konu ama aç kalma devri bitti, nokta.

Para vermek istemeyen korsan oynar, diyemezsiniz. Para vermek istemeyen oynamayacak, bitti. Oyun lüks bir şeydir. Telefon satın almak ile aynı şey fark yok.

Kimsenin de yargılandığı yok kendi kendine tribe girmişsin. Arkadaş sadece madem diğer oyunları korsan oynuyorsunuz bari Türk oyununa para verin dedi. Ekonomi uçucak demedi. Sen oradan onu nasıl anladın bir söylesene? Bekliyorum hadi.
Yahu ben de onu merak ediyorum. Küçük bir cümleden bu kadar kapsamlı şeyler çıkardı anlamıyorum. Durup dururken küçük şeylerden büyük anlamlar çıkarıp, ortamı germenin ne anlamı var? Şurda oyun kültürü hakkında konuşuyorduk. İşte bu anlamsız şeyler yüzden Türkiye'deki oyun kültürü iyi değil. Parasını vermeyen de oynamasın be kardeşim. Durumu iyi değilse, ekmek almaya parası zor yetiyorsa, kim oyunu düşünecek? Sonuçta oyun yapımcıları da ekmeğini oyunlardan çıkarıyor. Türk oyununa bari destek çıkın demiştim. Ekonomi falan ne alaka? Destek çıkmıyorsanız da çıkmayın. Çok da umrumuzdasınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı