Türkiye'de oyun sektörünün gelişmemesinin sebebi

Burada parası olmayan kişiye zorla oyun alsın demedim parası olup oyun almayanları eleştirdim konuyu ne güzel çarpıttınız tebrik ederim.
Hiçbir yerde spesifik bir hitap kuşlanmamışsın hiçbir mesajda. Düzgün yazın da anlayalım o zaman kime dediğinizi.

İlk olarak Türkiye som yıllarda oyun sektöründe bayağı mesafe katetti, en azından orijinal oyun konusunda. İkincisi de eski oyunlara fanboyluk sadece Türkiye de olan bir şey değil her ülkede belli oyunlarda var.

Oyun sektörünün gelişmemesinin tek sebebi bunlar mı? Crack indirip indirmemekle alakası yok. Önümüze hazır olarak sunulan çoğu oyunu oynayan bir kitle var. Örneğin buna Türk oyunu adı altında çıkartılan FPS oyunu diyebilirim, isim vermeyeceğim. Dava edebilir, oyun tamamıyla alıntı ve P2W oyundu. Ona rağmen bu kadar oynandı ve para yatırıldı. Şimdi oyun dipleri görüyor, oynayanı yok :D Her P2W oyunun sonu ve kaderi budur.

İlk olarak Türkiye som yıllarda oyun sektöründe bayağı mesafe katetti, en azından orijinal oyun konusunda. İkincisi de eski oyunlara fanboyluk sadece Türkiye de olan bir şey değil her ülkede belli oyunlarda var.
Ya hocam nasıl gelişim katetti biraz objektif olun insanlar oyunlar pahalılaştı diye defalarca sosyal medyalarda artık crackli oyuna geçicez diye laflar döndürüldü ve çoğu kişi crack kullanmaya başladı.

Yazdım zaten "insanlar oyuna paramı verilir ya kafasında olduğu için" daha nasıl belirtmeliyim ?
Bunu bir tek oyunları parası olmasına rağmen değersiz gören insanlar söylemiyor? Durumu olanında olmayanın da böyle düşüneni var. Bu bizdeki genel düşünce “oyunlasın değersiz görülmesi”. Bu yüzden herkese söylüyormuşsun gibi anlaşılıyor.

Oyun sektörünün gelişmemesinin tek sebebi bunlar mı? Crack indirip indirmemekle alakası yok. Önümüze hazır olarak sunulan çoğu oyunu oynayan bir kitle var. Örneğin buna Türk oyunu adı altında çıkartılan FPS oyunu diyebilirim, isim vermeyeceğim. Dava edebilir, oyun tamamıyla alıntı ve P2W oyundu. Ona rağmen bu kadar oynandı ve para yatırıldı. Şimdi oyun dipleri görüyor, oynayanı yok :D Her P2W oyunun sonu ve kaderi budur.
Ben A firmasıyım oyunumu yayınladım ve B ülkesinde crack kullanımı çok fazla. O ülkeye dil desteğide vermem ülke fiyatlandırmasıda yapmam.

Gerçekten SA sevgisi nerden geliyor anlamıyorum, patates grafik var. Hikaye de aman aman bir şey değil. Bi ara herkes seviyor diye sevmeyi denedim de yok berbat bir oyun. GTA 5 iyidir.
Şu GTA SA konusuna bir açıklık getirelim. Old değilim, iki oyunu da geçen sene ilk kez oynayıp bitirdim. GTA San Andreas'ın asıl olayı herşeyden önce o dopdolu açık dünyası. Gta San Andreas'da yapıp 5'te yapamayacağın tonla aktivite var. Yemek yemek, kas yapmak, çete savaşları, karakterinin araba sürme veya silah kullanımı gibi özelliklerini geliştirme vs. gibi çok fazla özellik var. Bir diğeri ise harita. GTA San Andreas'ın haritası bence 5'ten çok daha iyi. Tek haritada hem 3 büyük şehir hem de çokça küçük şehir var. Zaten oyunun zayıf kaldığı unsurlar eski olmasından kaynaklı. Aynı zamanda yapılsalardı şu an böyle bir tartışma olmazdı bile. Hikayeye bende katılıyorum. Bence 5'ten iyi fakat abartılan kadar kesinlikle değil. Grafiği de umursayan biri değilim bu yüzden de 5'ten çok daha sevdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı