Ülkenin Gelişmemesinin Bir Sebebi

Hallolur mu ya? İnanasım gelmiyor benim.
Ekonomi 10 yıldan aşağı düzelmez ama vergilerin azalması ile en azından yükümüz hafifler diye düşünüyorum. Basit şekilde düşünürsek, bu hükümetin ülkeyi nasıl yobazlaştırdığı açık. Değişimden sonra maksimum 5-6 ay içinde ülkenin olaylara bakışı değişecek, yobaz bakış açısı çok azalacak.
En azından, cebinde 3000 liralık telefon var diyen dayılar bitecek.

Ekonomi 10 yıldan aşağı düzelmez ama vergilerin azalması ile en azından yükümüz hafifler diye düşünüyorum. Basit şekilde düşünürsek, bu hükümetin ülkeyi nasıl yobazlaştırdığı açık. Değişimden sonra maksimum 5-6 ay içinde ülkenin olaylara bakışı değişecek, yobaz bakış açısı çok azalacak.
İnsanların geleceğe umutla bakması yeterli, çalışmak için motivasyonu olan insan daha verimli çalışır. Öte yandan vergilerden kasıt ÖTV ise ben direkt zart diye indirileceğini düşünmüyorum. Her iktidar kolay gelir kapısı ister. Belki biraz indirirler fakat yine de “Oh be!” dedirten bir indirim olmayacağı kanaatindeyim. Bu da onlardan kalan kötü uygulamalardan biri olacak gibi duruyor, umarım yanılırım.

Almanya'nın ekonomi bakanı dünyanın en iyi ekonomi bakanı mı değil. Alman ekonomi bakanını alsan afrika ülkesine atasan ekonomi düzelir mi?
Almanların 50 yıllık tabiri caizse hayvan gibi çalışmaları sonucu elde ettiği ekonomiyi biz 6 yılda falan elde edemeyiz. Hele bu dünyada artık imkansız.

İnsanların geleceğe umutla bakması yeterli, çalışmak için motivasyonu olan insan daha verimli çalışır. Öte yandan vergilerden kasıt ÖTV ise ben direkt zart diye indirileceğini düşünmüyorum. Her iktidar kolay gelir kapısı ister. Belki biraz indirirler fakat yine de “Oh be!” dedirten bir indirim olmayacağı kanaatindeyim. Bu da onlardan kalan kötü uygulamalardan biri olacak gibi duruyor, umarım yanılırım.
Şimdi burada yazmak istemiyorum ama ÖTV'ye gelen zamlar bu ekonomi için bile çok fazla. Anlarsın demek istediğimi. Bu paraların devletin kasasına gitmediğine eminim. Bir gün içinde ne değişti de 150k'lık araba 1 milyon oldu. :D

Bir kişi 2000TL, bir kişi de 3000TL alırken, 2000TL alan kişi "Ben neden 2000 alıyorum, ben de onun gibi daha iyi yaşayayım ben de 2000TL alayım!" demek yerine "O neden 3000TL alıyor, o da 2000 alsın!" düşüncesine sahip olmak bu sorunların başında geliyor. Ardından da kötü siyaset, iğrenç ekonomi yönetimi, halkın ayrıştırılmaya çalışmaları vb.
Cehennemde Türklerin başında zebani yoktur alıntısını da hatırlatmak isterim.

Egoist ve cahil halk. İngilizce öğrenirken congralations kelimesini yanlış söyledim diye bir linçlemedikleri kaldı. Meğerse ben doğru söylemedim ama cahil oldukları için geçiştirdiler.

Eğitimsizlik ve üretememe, bu ülkenin başlıca problemlerindendir gelişme yolunda. Ayrıca gençlerin de hayali artık üstteki bir arkadaşın belirttiği gibi memur olayım param hazır olsun ya da yurt dışı seçeneği. Bu hayallerin sebebi ise Türkiye Cumhuriyeti.
Sonu kafiyeli oldu hadi iyisin:)

Egoist ve cahil halk. İngilizce öğrenirken congralations kelimesini yanlış söyledim diye bir linçlemedikleri kaldı. Meğerse ben doğru söylemedim ama cahil oldukları için geçiştirdiler.

O kadar haklısın ki. Ve emin ol onların hiçbir caciktan haberi yok. Aman hata arayayım aman açık bulayım da eleştirip medeni, Avrupa çocuğu olayım. Avrupa çocuğu olsa iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Almanya'nın ekonomi bakanı dünyanın en iyi ekonomi bakanı mı değil. Alman ekonomi bakanını alsan afrika ülkesine atasan ekonomi düzelir mi?
Fransa ellerini o ülkelerin üstünden çekse oralarda her şey düzelir.

Türkiyede risk almak getireceği sonuç bakımından beklentiyi karşılayabilecek bir adım olmuyor bence. Bu ülkede zekaya, akla değilde tanıdığa yada çevresi olana saygı duyuluyor çünkü. Bütün sistem onun üzerine kurulu. O yüzden zaten herşeyden önce ülke ve vatan konusunu riske atmak gerekiyor bana kalırsa. Zaten doğum yeri türkiye olduğu için pekte kaybedilecek bir şey olmuyor riske girildiğinde. Hatta açıkçası, gerçek anlamda kaybedilecek bir şey olmuyor. Eminim böyle düşünen pek çok kişi vardır. Bütün gelişim dönemlerimi bu ülkede geçirdiğim için kendime acıyorum nerdeyse ve çoğu zaman aptal gibi hissettiğim olmuyor değil.

Geri
Yukarı