Türkiye'de yaşamak çok zor

bizim de hakkımız son model araçlara binmek, son model telefonlarla fotograf çekilmek.
Açıkçası, ben bu kadar şımarık değilim. Bizim şikayet ettiğimiz konu rutubetli bir evi aldığımız asgari ücretle zar zor geçindirmek örneğin... Bu ülke alçakların, düzmecelerin merkezi haline geldi. Bunları işi haline getirmiş bir zihniyet var. İstemez miydik sıradan güzel bir hayatımız olsun..?

Bana kalırsa bu kendini iyi hissetmek için bir yol değil. Ona bakarsak ölüm döşeğinde olmak yaşamaktan daha zor.

Konu sahibi yurtdışındaki çocukların hayatına bak bir de bize bak demiş de sayısız ülke var ne bileyim. Hindistan'da tren yoluna hacet gidermek de vardı.

Konu sahibi yurtdışındaki çocukların hayatına bak bir de bize bak demiş de sayısız ülke var ne bileyim. Hindistan'da tren yoluna hacet gidermek de vardı.

Yani orası öyle. Bu fikre katılıyordum yakın zamana kadar ama artık olmuyor benim için. Mutlu olmadıktan sonra Hindistan da yaşasam da Türkiye'de yaşasam da aynı geliyor.

Nitelikli biri olsaydınız şu an başka ülkelerde veya kendi ülkenizde bile keyifli şekilde viskinizi yudumluyor olurdunuz.
Benim ekonomik durumum iyi. Hayat standardı olarak ülkenin %80' inden iyi yaşıyorum. Ama ekonomik olarak rahat olsam bile ülkenin durumu canımı sıkıyor. Mesela sokaktaki herkes mutsuz, her geçen gün insanların özgürlükleri ve sosyal hakları ellerinden alınıyor. Saat 12 den sonra müzik yasağı, saat 10dan sonra alkol satışı yasağı gibi şeyler oldukça can sıkıcı. Ülkenin doğası mahvediliyor, demografisi bozuluyor. Her yerde inanılmaz derecede adam kayırma, haksızlık, hukuksuzluk var kesinlikle eşitlik yok en çokta bu canımı yakıyor.

Son düzenleme:
Aydınlanma mı yaşadınız? Son 10 yıldır böyleydi zaten. :D
Bu kadar değildi. Eve giren maaş sayısı hiç değişmedi hatta miktarı bile arttı ama çok değil iki sene öncesine kadar rahatlıkla yapabildiğimiz pek çok şeyi şu an yapamıyoruz. En basit örneğinden otobüs biletlerini verebilirim yakın zamanda karşılaştığım bir şey olarak. 2 sene önce 35 liraya Kocaeli'ye giderken şu an aynı biletler 100-150 lira.

Ters psikolojiler, manipulasyonlar, toplum muhendisligi vs..

Bunlari iyi bilen kisi ortada donenlerin gercek yuz olmadigini anlar..

Ekonomik sikinti madalyonum arka yuzu, ortada farkli parcalar da var..

Benim ekonomik durumum iyi. Hayat standardı olarak ülkenin %80' inden iyi yaşıyorum. Ama ekonomik olarak rahat olsam bile ülkenin durumu canımı sıkıyor. Mesela sokaktaki herkes mutsuz, her geçen gün insanların özgürlükleri ve sosyal hakları ellerinden alınıyor. Saat 12 den sonra müzik yasağı, saat 10dan sonra alkol satışı yasağı gibi şeyler oldukça can sıkıcı. Ülkenin doğası mahvediliyor, demografisi bozuluyor. Her yerde inanılmaz derecede adam kayırma, haksızlık, hukuksuzluk var kesinlikle eşitlik yok en çokta bu canımı yakıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
sahilde eşimizle dostumuzla yürüyemiyoruz. Elli kişi geziyorlar ve çoğunda kesici delici alet var.

Yeni konular

Geri
Yukarı