Türkiye'deki kargoların rezillikleri

reredo

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Satın aldığım ürünlerin kutusunu saklamayı seven biriyim. Ne zaman bir ürün alacak olsam neredeyse hepsini internette daha ucuza bulduğum için oradan alıyorum. Kısa süre önce aldığım Intel işlemcimin de kendisi ve fanında hiçbir sıkıntısı yok ancak kutusu kargo da hasar almış. Böylelikle görüntüsünü biraz bozuldu. Kutu saklamayı seven biri olarak da bu durumun neredeyse her zaman olması beni sinirlendiriyor. Bütün kargo firmalarına bu kadar şikayet varken neden hala kendilerini düzeltmiyorlar? Hepsi aynı rezillikte olduğu için bu firmayı kullanmayacağım da diyemiyoruz. Sizce ne yapılmalı? (Sırf kutu biraz hasarlı diye iade etmeyi bile düşündüm ancak kargonun suçu deyip geri yollayacaklarını düşünüyorum. Daha önce ekran kartım ve kısa süre önce kulaklık kutumda hasarlı geldi.)

Üründe bir hasar oluşursa zorunlu olarak tutanak tutturmanız gerekiyor. Neyse ki sizinkinde öyle bir şey yok ki ihtiyaç duymamışsınız.

Kargolardan gelecek olan ürünler kumar gibi bir şey. Kimi şube var ürün harika paketlenip hiçbir hasar almadan geliyor, kimisi var sanki üzerinden kamyon geçmiş, kimisinde hiç gelmiyor. Bu anlamda bu malum 3 kargo şirketinde de durum ne yazık ki pek değişmiyor.

Kutuya kargoda kahve dökülüp içinde fatura, garanti belgesi vs. kalmadığını gördüm ben. Hepsinin yazıları silinmiş, kağıtları buruşmuş, dökülen Allah'tan kahve ki :) kahve kokmuştu. Aldığım şey saat olduğu için çok da sorun etmedim lakin başka bir şey olsa ne yapardım, bilmiyorum. Kargolar, paraları peşin ödendiği için canlarının istediği gibi hizmet veriyorlar. Yapacak bir şey yok maalesef.

Geri
Yukarı