Türkiye'nin iklim krizini önleyecek eylemleri

Nükleer santral kullanmamak olabilir mi? Nükleer enerjinin direkt olarak iklim değişikliğine sebebi var mı bilmiyorum. Onun dışında elektrik enerjisini yaygınlaştırmak olabilir.

Nükleer santral kullanmamak olabilir mi? Nükleer enerjinin direkt olarak iklim değişikliğine sebebi var mı bilmiyorum. Onun dışında elektrik enerjisini yaygınlaştırmak olabilir.
Nükleer enerjinin karbon salınımını azalttığı yazıyor attığım linkteki PDF'te.

Nükleer enerji tam tersine doğaya yapılabilecek en büyük iyiliklerdendir.

Hayır, Jeotermal, Hidroelektrik gibi enerji sistemlerine göre daha yararlı. Nükleer santraller zaten özel malzemelerden oluyor. Sızma olmadığı sürece en verimli sistemdir. Tabii bu sistemi güvenli ve verimsiz bir bölgede yapmak daha mantıklı. Hiçteyse sahip olunan verimli topraktan feragat edilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı