Türkiye'nin IQ ortalaması neden düşük?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1659257669649.png

Gayet yeterli bir açıklama olduğunu düşünüyorum.

Dünya genel olarak geri zekalı. Bunu kabul ediyorum. Sadece Türkiye'de bu insanlar bazı mevkilere gelip zekilerin de önünü kapatıyor. Temel problem orada.

bana kalırsa;ülkede dinin, ataerkil düşüncenin veyahut insanların araştırmadan yaptığı yorumlardan kaynaklı.din, ülkemizde yanlış servis edilen bir üründür.cumhuriyet döneminde düzeltilmeye çalışılmış olmasıyla birlikte (yanlış bilginin dizginlenmesi) ve yine bana kalırsa başarılı olunamadı. şuan ki nesilin ve diğer eski nesillerin de sorunu olan ülkemizdeki en büyük meseledir. benim ailemde de böyle bir sorun vardı maalesef.din konusunda fazla bağnaz davranmaları ve yenilikçi olmayan tutumlarıyla günümüze ayak uyduramadılar. ayrıca ben zekayı yine söylüyorum şahsen fiziki yaşla bir tutumuyorum. ha bu değildir ki kendimi üstün görmek için yol açıyorum efendiler yanlış anlamayın. fakat gerçekten bir ilgisi yok sanırım. ataerkil düşünceye gelicek olursak evet ben çocukken dahi bana öğretilen bir sürü tabiri caizse çürük bilgi vardı. araştırarak düzeltmeniz gerek dostlar. ve evet bu konunun da üstüne basmış olduk, ataerkil düşünceyi konunun başında bahsettiğim "araştırmama,olduğu gibi kalma" yüzünden yıkamıyoruz. ve bu da ülkenin 3. en büyük sorunudur. her şeyden önce hatayı kendimizde aramamız gerekiyor. bir hatam varsa yazıtımda her halükarda kabul ederim, eğer haklıysanız.

bana kalırsa;ülkede dinin, ataerkil düşüncenin veyahut insanların araştırmadan yaptığı yorumlardan kaynaklı.din, ülkemizde yanlış servis edilen bir üründür.cumhuriyet döneminde düzeltilmeye çalışılmış olmasıyla birlikte (yanlış bilginin dizginlenmesi) ve yine bana kalırsa başarılı olunamadı. şuan ki nesilin ve diğer eski nesillerin de sorunu olan ülkemizdeki en büyük meseledir. benim ailemde de böyle bir sorun vardı maalesef.din konusunda fazla bağnaz davranmaları ve yenilikçi olmayan tutumlarıyla günümüze ayak uyduramadılar. ayrıca ben zekayı yine söylüyorum şahsen fiziki yaşla bir tutumuyorum. ha bu değildir ki kendimi üstün görmek için yol açıyorum efendiler yanlış anlamayın. fakat gerçekten bir ilgisi yok sanırım. ataerkil düşünceye gelicek olursak evet ben çocukken dahi bana öğretilen bir sürü tabiri caizse çürük bilgi vardı. araştırarak düzeltmeniz gerek dostlar. ve evet bu konunun da üstüne basmış olduk, ataerkil düşünceyi konunun başında bahsettiğim "araştırmama,olduğu gibi kalma" yüzünden yıkamıyoruz. ve bu da ülkenin 3. en büyük sorunudur. her şeyden önce hatayı kendimizde aramamız gerekiyor. bir hatam varsa yazıtımda her halükarda kabul ederim, eğer haklıysanız.
bir şey daha eklemem gerek sanırım, konunun altında yapılmış olan ateizm-müslümanlık tamamen saçma bir tartışmadır.ne ateist müslümandan ne de müslüman ateistten üstündür.sırf ateist olduğu için kendini müslümanlardan üstün gören kesim olmaktan kaçının dostlarım. ha evet, bende öyleydim. bunun sebebi hem kendi yaşıma (yaşımdan kastım deneyimsizliğim) hem de her müslümanı bir tutma. evet haklısınız ülkede fazlaca yobaz kesim var ve ülkenin kaderiyle oynuyorlar. malumunuz şuan ki iktidarın da din ile arası gayet iyi gösteriliyor. bu da yobaz kesimi çektiği için ülkenin kaderiyle oynanıyor. ama dostlarım gerçekten ayrımcılığa gerek yok,umarım konudaki çoğu arkadaş sorularının cevaplarını almışlardır.

Son düzenleme:
Bu arada IQ seviyemizi ölçebileceğimiz ve doğruluğu yüksek olan bir site var mı?

Ülkede zam Allah'tandır diyen kişiler var ve buna itirazı olmayan insanlar var bu yüksek bile bence.

Zammı Allah yapıyor diyen yaşlılarımız sağ olsun...

Kırsal kesimdeki insanların IQ seviyesinin düşük olması oradaki insanlara mi bağlı
Demek istediğim şey şu eğitime dair bir şey yok buralarda, burada insanlar çocuklarını bile zar zor okula gönderiyor keşke buradaki imkanları biraz fazlalaştırsaydilar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı