Türkiye'nin Teknolojide İlerleyememesi

Türkiyede yazılım ile uğraşıp büyük hayalleri olanlar var fakat bir el atan yok mesela dün bir konu gördüm bir arkadaş bütün oyunların gözüktüğü bir platform yapmak istiyormuş işte Valorant oynayanlarla beraber oynamak ya da R6 oynayanlarla takım bulup katılıp oynamak filan çok güzel bir proje fakat destek çıkan yok. Ülkede bir tek özür dilerim fakat Camii'ye yardım var başka hiçbir şeye yardım yok. İşte Türkiye vizyonu. 😎
Destek dediğin?
Hadi koçum, sen yaparsın diyelim ve gaz mı verelim? Para mı verelim? Biz mi yapıverelim?
Palavracılara para mı kaptıralım diyorsun.

Destek dediğin?
Hadi koçum, sen yaparsın diyelim ve gaz mı verelim? Para mı verelim? Biz mi yapıverelim?
Palavracılara para mı kaptıralım diyorsun.
Teknolojiye aktarılan bir bütçe mi var? Bu ülkenin hiçbir alanda 1 tane bile başarısı yok. Olimpiyatlara giderler kazanan Türk ise verirler bayrağı sen bizi temsil ediyon hadi lan adama sportif destekte bile bulunmazlar sonra bizim öğrencimiz uhu diye sahiplenirler. Hiçbir firma Türkiye'de teknolojiye yönelik yatırım yapmıyor. Gidip Hindistan'a yapıyor niye?

Haklısın dostum. Zamanında Mark Zuckerberg Facebook'u kurarken Amerika başkanı garajını ziyarete gelip sırtını sıvazlamadı.
Bir başarı istemekle gerçekleşmiyor. Bilgi ve beceri gerekiyor. Bizde her 11 yaşındaki çocuk işletim sistemi yapmaya kalkıyor.
Teknolojiye aktarılan bir bütçe mi var? Bu ülkenin hiçbir alanda 1 tane bile başarısı yok. Olimpiyatlara giderler kazanan Türk ise verirler bayrağı sen bizi temsil ediyon hadi lan adama sportif destekte bile bulunmazlar sonra bizim öğrencimiz uhu diye sahiplenirler. Hiçbir firma Türkiye'de teknolojiye yönelik yatırım yapmıyor. Gidip Hindistan'a yapıyor niye?
Her palavracıya kaynak aktarırsak, paralar boşa gider.
Buraya bir bak : Tübitak

Teknolojiden tek anladığın ''1 saat PC oynama eleştirisi'' ise eleştiriye Türk halkından değil, kendinden başla.

Benim yaşım 15 ve ben yaşadığım dört duvar dışında hayata dair hiçbir şey bilmiyorum konuları, gerçekten... Bu kadar fazla vizyonsuz gelişen gençlerden gelecekte ne beklenebilir ki?

Neyse sinirlenmeyeceğim. Bu konuyu görmedin ve okumadın Jira, hadi sessizce uzaklaş...
Bütün suçlar kendisinden değil, onu etkileyen çevresel faktörler...

Geri
Yukarı