Türkiye'nin vergi sorunu ve acı gerçekler

İnterneti okuyorsunuz 2 saattir. Hangi siteden gördünüz söyleyin de oraya yorum yazak.
Sana da sıra geldi aha şimdi. Millete yarım saattir sallıyorsun, ülke harika diye. Söyle bakalım ülken neden çok harika madde madde say. Ülkenin refah seviyesini nerelerde görüyorsun vs... Söyle ona göre cevap vereyim.

Bu ülke öyle bir ülke ki, X denen herif hem çocuklar geleceğimiz diyor gençler baş tacımız falan diyor. Ondan sonra Z kuşağı bir halt bilmez diyor. Tek ayak üstü yalan makinesi yemin ediyorum.

Sizin gibi yararsız boş insanlarla boş boş tartışmaktan daha önemli işlerim var.
Diyanet İşleri Başkanlığı 2021 yılı fitre tutarı olarak günlük 28 lira belirledi. Bu ne demek biliyor musun? 1 kişinin karnını doyura bilmesi için günlük 28 ₺ ye ihtiyacı var demek. 3 çocuklu bir aile için sadece karın doyurmaya günlük 140₺ gidiyor demek. Bunu ben demiyorum diyanet diyor.
140 x 30 gün = Aylık 4200 ₺ sadece karın doyurmak için gerek biz bu ülke açlık sınırının altında yaşıyor derken senin gibi boş yapmıyoruz.

Ülke vergi ile ayakta kalıyor. Bu vergilerin çoğu dolaylı.
Türkiye borçlarını da, refahını da çok kolay bir şekilde toplayacak sektörlere sahip. (Boğaz, turizm, çiftçiler, doğuda hayvancılık.)

Yani vergiyle ayakta demek biraz yanlış.

Geçen gün sevgili eski başkanımızın sadece Hollanda daki geliri 26 milyar dolar çıktı.

Türkiye'nin net dış borcu 289 milyar dolar. Düşünün diğerlerini.

Adam akıllı yönetilse güzel ülkem en iyi oyun bilgisayarını bir öğrenci hiç zorlanmadan alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı