Türkiye'nin vergi sorunu ve acı gerçekler

Bu dediginiz tüm siyasetciler icin gecerli. Adamlar emekli olunca ömür boyu esek gibi calismis birinden daha fazla maas alacaklar. Allah askina söyleyin. Devlet Bahceli denen adamin su an bu ülkeye ne gibi bir faydasi var da 25 bin TL gibi bir maas aliyor? Bu rakam ne demek? Brüt asgari ücretin yaklasik 9 kati maas demek. Bu rakam Fransa'da 4, Almanya'da ise 6 kati.

Buna ragmen hic utanmadan 22 bin TL alan siyasetcilerin gecinemedigini söyleyen terbiyesizler var. Adamlar toplu ulasim araciyla Meclis'e geliyormus. Ne kadar acikli, degil mi? Cok üzücü cidden.

Türk halkinin artik bu kan emici vampirlerden kurtulmasi gerekiyor. Meclis'e gercek anlamda halki temsil eden, kendi cebini düsündügü kadar vatandasin cebini, refahini ve gelecegini düsünen siyasetciler girmeli. Zenginligine zenginlik katan, fakir edebiyati yapip cebini dolduran sahtekarlara ihtiyacimiz yok.
Bahçeli'nin Erdoğan'a oy aktarmaktan bir faydası yok. Solcular, genelde aile olarak zengin Kılıçdar emekli olsa o da Erdoğan gibi yaşar.

Zamanı geldiğinde hepsi kandırıldık diyecek. 15 Temmuz darbe girişiminde olduğu gibi. Vatana ihanetin nedeni olmaz bedeli olur.

Türkiye borçlarını da, refahını da çok kolay bir şekilde toplayacak sektörlere sahip. (Boğaz, turizm, çiftçiler, doğuda hayvancılık.)

Yani vergiyle ayakta demek biraz yanlış.

Geçen gün sevgili eski başkanımızın sadece Hollanda daki geliri 26 milyar dolar çıktı.

Türkiye'nin net dış borcu 289 milyar dolar. Düşünün diğerlerini.

Adam akıllı yönetilse güzel ülkem en iyi oyun bilgisayarını bir öğrenci hiç zorlanmadan alır.
Potansiyel git gide kaybediliyor. Nüfus artış hızı yavaşlıyor ve bununla birlikte genç nüfus da azalacak. Türkiye'nin en büyük kozlarından biri genç nüfus. Ayrıca beyin göçü doruk seviyelere ulaştı. Yıllık 800.000 kişi göç etti.
"2019’da Türkiye’den en çok göçün yaşandığı yaş grubu 25-29 oldu. Ülkeden yurt dışına giden 330 bin 289 kişiden 50 bin 154’ünü 25-29 yaş grubunun oluşturduğu kaydedildi.

Türkiye’den 2019’da göç edenlerin sayısı da bir önceki yıla göre arttı. 2018’de 323 bin 918 kişi ülkeden giderken 2019’da bu sayı yüzde 2 oranında artışla 330 bin 289’a çıktı."
Bu 2019 rakamları. Büyük ihtimalle daha çok artacak.

Gidin verginizi ödemeye devam edin. Benim vergiyle sorunum yok. Paşa paşa ödemeye devam edeceksiniz ben de sizin boş ağlamalarınıza gülmeye devam edeceğim. Sonuç olarak sorun sizin sorununuz. Size bol ağlamalar bana da bol kahkahalar 🤣

AAA? Ne güzel civciv gibi ötmeni izliyordum. Az daha devam et, eğlenceli :)

Yeni konular

Geri
Yukarı