Türkiye'nin vergi sorunu ve acı gerçekler

Tabii ki de biliyorum, vatan borcumuz. Sonuçta orada hala depremin izleri var, ödemeliyiz bu ülkenin bir vatandaşı olarak. Bana internetten okuduğunuz şeylerle gelmeyin, bükerim.
Kaçak elektriğin bedelinin senden alınmasına da alkış çalıyorsundur sen şimdi. Vatan borcu demi başkası kullansın sen öde.

Sen daha benimle neyi tartışıyorsun ( daha doğrusu tartışmaya çalışıyorsun be güzel insan) mesajlarının %90'ı hayatında gördüğün her şeye sallamakla geçmiş. Neo Toprak falan izleyip kendi beyin düşünce sistemin olmadan duyduğun her şeyi ortalığa yayıyorsun. Gördüğüm mesajında LGS'de iyi yapamamış ortalama bir öğrencisin. Şuanlık senin ülkeye getirinden çok götürün var. İnsanların düşünceleri ( sağlıklı düşünebilme) 18 yaşında yerine oturmasaydı belki sana bir şans verebilirdim. 🙃
Kaç yıldır bu mesajı arıyordum 😀

Tabii ki de biliyorum, vatan borcumuz. Sonuçta orada hala depremin izleri var, ödemeliyiz bu ülkenin bir vatandaşı olarak. Bana internetten okuduğunuz şeylerle gelmeyin, bükerim.
Deprem vergisinin internet gibi alakasız iki şey ile nasıl yan yana geldiğini sorgulamıyorsun, ama hala bu mesajı yazıyorsun. Ayrıca kimi büküyorsun sen beynini falan mı ?

Evet LGS'de kaç puan aldığımı gördün mü peki mesajlarımda ? Söyleyeyim ben, 420 civarlarında aldım. Ancak oturduğum şehir sebebiyle en düşük lise 459 ile alıyordu. Benim bir giderim yok demek ? Bunu nereden çıkararak söyledin peki ? Ben bu kanalların en fazla 3'er 4'er tane videosunu seyretmişimdir. Çünkü hiçbiri tam olarak benim düşünce mantığıma uymuyor.

Zaten sizin gibilere göre LGS bitti mi her şey biter. Ama kimse sayısal alan ve robotik kodlamada aldığımız ödülleri övmez. Ama siz bunu bilmeyebilirsiniz. Ben ve arkadaşlarım zamanında robotik kodlama alanında birçok yarışmaya katıldık. 6 tane de ödülümüz var. Yazılım ile ilgili de birçok yarışmaya katıldık. Ancak robotik kodlamada ki kadar başarılı olamadık. 2 adet 1.lik, 3 adet de 3.lük ödülümüz var. Açtığım konulardan görebileceğiniz üzere sistemimi güncellemeye çalışıyorum. Çünkü pandemiden sonra şehirler arası yarışmalar başlayacak.
Yani öyle boş birisi değilim. İleride gerekli desteği alabilirsek çok büyük 3 tane projemiz var.
Giderin yok demedim, var dedim. Senin katıldığın turnuvalar kazandığın yarışmalar yurt içinde mi oluyor yurt dışında mı? Gelirin derken kendi kazandığın demek istememiştim Türkiye Ekonomisine katkı olarak getirdiğin demiştim ama sen epey yanlış anlamışsın. Yurt dışında ya da içinde başarılı olsan seni övmeyen kalmaz ama katıldığın 2 3 turnuvadan aldığın 1-2 başarı ile övüleceğini zannetmiyorum.

Deprem vergisinin internet gibi alakasız iki şey ile nasıl yan yana geldiğini sorgulamıyorsun, ama hala bu mesajı yazıyorsun. Ayrıca kimi büküyorsun sen beynini falan mı ?
Yıllardır size laf bulmaktan bıktım, usandım. Bakın işinize, yeter artık! Neymiş sorgulayacakmışız, önce vatanı sevmeyi ve korumayı öğrenin!

Yönetenlerin hiç kabahati yok, ciddiyim.

Tek sorumlusu 20 senedir siyasal islama oy atan grup. X gider Y gelir, bunlar oldukça duzelmez.

Cahil muhafazakar kitle bu ülkenin kanseridir ve maalesef çoğunluklar.
İşte o cahil kitle 3 çocuk yapın deyince 3 reise 3 bana deyip 6 çocuk yapmalarından kaynaklı.
Kutsal damacana filminden bir alıntı. "Bir Bitmediniz A...."

Yonetenlerin hic kabahati yok, ciddiyim.

Tek sorumlusu 20 senedir siyasal islama oy atan grup. X gider Y gelir, bunlar oldukca duzelmez.

Cahil muhafazakar kitle bu ulkenin kanseridir ve malesef cogunluklar.
Kısmen haklısın, eskiye bakacak olursak Orta Çağ'da İslam bilimcileri Hristiyanlara göre daha başarılıydı çünkü bağnaz bir yapı yoktu. Şimdi ise o bağnazlığı bizim halkımız gösteriyor. Felsefedeki gibi kümülatif bir sistem olsa her gelen öncekinin yaptığını yıkarak çalışmaya başlamasa belki düzelir. Asıl suçun çoğunluğu bu zamana kadar çalışmayan Türk halkında ve ondan sonra da hükümete gelip bu insanların cahilliğinden faydalanarak servet kazananlarda.

Giderin yok demedim, var dedim. Senin katıldığın turnuvalar kazandığın yarışmalar yurt içinde mi oluyor yurt dışında mı? Gelirin derken kendi kazandığın demek istememiştim Türkiye Ekonomisine katkı olarak getirdiğin demiştim ama sen epey yanlış anlamışsın. Yurt dışında ya da içinde başarılı olsan seni övmeyen kalmaz ama katıldığın 2 3 turnuvadan aldığın 1-2 başarı ile övüleceğini zannetmiyorum.
Çünkü daha 15 yaşındayım. Bize verilen destek çok sınırlı. Daha kendi ekipmanımızı bile alamıyoruz. Ama birisi destek çıkarsa, işte o zaman büyük şeylere imza atacağız inşallah. Bu yarışlardan sadece 2 tanesi yut dışında oldu. Diğerleri hep yurt çiydi. Ayrıca 1-2 başarı almadık.
Kendim aylık yazılım sayesinde 50-60 dolar kazanabiliyorum en fazla. Ayrıca G-loot'da da günlük 5-10 dolar kazandığım oluyor. Ama oyuna sadece akşamları girebiliyorum. Bu biraz kötü oluyor. Zamanım olsa günlük 20 dolar bile kazanabilirim ama işte dersler vs. var. Birde 10. sınıf oluyorum, bu da ayrı bir uğraş gerektiriyor.

Geri
Yukarı