Türkiye'ye şeriat gelir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Açıkçası Müslüman biri olarak benim için gelmesinin hiçbir zararı yok. Doğru yönetirlerse bundan kim korkar Müslüman olmayan gerçek Müslüman olmayan korkar tabii herkes Müslüman olmak zorunda değil bundan bana ne benim için gelirse sıkıntı yok. Şimdi bana boş sallayan laikçiler olacak da ben gelsin demedim, gelirse iyi olur dedim. Sadece öbür tarafa daha doğru bir şekilde gideriz belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direkt şeriat olarak gelmez ama ülkede kanunları şeriat getirmeden şeriata benzetmeye çalışıyorlar. Evlilik yaşı düşürülüyor, içki fiyatları sırf kimse alamasın diye komik fiyatlara satılıyor, zina yasaklanmaya çalışılıyor... Yani isim olarak yine cumhuriyet diye geçer ama gerçekte ne olur bilemem.

Açıkçası Müslüman biri olarak benim için gelmesinin hiçbir zararı yok. Doğru yönetirlerse bundan kim korkar Müslüman olmayan gerçek Müslüman olmayan korkar tabii herkes Müslüman olmak zorunda değil bundan bana ne benim için gelirse sıkıntı yok. Şimdi bana boş sallayan laikçiler olacak da ben gelsin demedim, gelirse iyi olur dedim. Sadece öbür tarafa daha doğru bir şekilde gideriz belki.
Bak bu ülkenin insanları böyle mahluklar işte. Ülkenin %50'si şeriat gelse sevinecek. Siz de hala öyle birşey olursa insanlar sokağa dökülür diyorsunuz :D

Bak bu ülkenin insanları böyle mahluklar işte. Ülkenin %50'si şeriat gelse sevinecek. Siz de hala öyle bir şey olursa insanlar sokağa dökülür diyorsunuz :D

Vallahi ben ne kadar hatalı günahım vardır her insanın vardır fakat 50-60 senelik hayat için sonsuz bir hayattan olamam kusura bakma dostum.

Aynen kanzi kk aday olsun nolacak ki?

İçki firmalarını bile yasakladılar Twitter'da şak diye gelmez, yavaş yavaş getiriyorlar.

Kitabımız olan kur'an-ı Kerim'de bile yazıyor dinde zorlama yoktur diye. İsteyen zina eder, isteyen açık giyinir; bunu Müslüman da yapsa Hristiyan da yapsa senin Müslüman olarak görevin uyarmaktır. "dinde zorlama yoktur" -bakara süresi, 256. ayet Kur'an'ı kerim. Ülkenin en büyük sorunlarından biri olsa gerek, müslümanız Kur'an'ı bilmiyoruz. Ailemizden ne görürsek körü körüne inanıyoruz -her ne kadar doğruluk içerse de- sorgulamıyoruz, araştırmıyoruz.

Bu arada ben İran'daki gibi bir şeriat'ten bahsediyorum zorlama ile. Şeriat zaten bir yönetim biçimi değil din kelimesinin eş anlamlısı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı