Türkiye'ye şeriat gelir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lafı düzgün anlayamamak sizin probleminiz, ben kuran yasalarından bahsediyorum sen şia sisteminden

Forumda büyük bir anlama problemi olan ktile var, ben kuran yasaları gelecekte diyorum sen şia ve sünni sistemi uygulayan örnek veriyorsun.
1685311551820.png

Kuranda yazan yasalar ile çelişen ülkelerdir bunlar. Wiki kaynağı kullanmaya devam edersen böyle çok hızlı yanlış yöne yöenilrsin.

Attığın ülkelerde İran Şia sistemi, geri kalan ülkeler sünni sistemini uygular. Fıkıh farklılıkları var yani bu ülkelerin.

Mesela iki ülkede de namaz kılmayanlar öldürülür,mürted öldürülür. Kuranda böyle bir hüküm yok. Bir örnek sadece bu.

Kuranda yazan yasalar ile çelişen ülkelerdir bunlar. Wiki kaynağı kullanmaya devam edersen böyle çok hızlı yanlış yöne yöenilrsin.

Attığın ülkelerde İran şia sistemi, geri kalan ülkeler sünni sistemini uygular. Fıkıh farklılıkları var yani bu ülkelerin.

Mesela iki ülkede de namaz kılmayanlar öldürülür, mürted öldürülür. Kuranda böyle bir hüküm yok. Bir örnek sadece bu.

Peki sence hocam Arap şeyhinin 7 yaşındaki oğlunun elini öpen adam nasıl bir şeriat getirir.

Attığın ülkelerde İran Şia sistemi, geri kalan ülkeler sünni sistemini uygular. Fıkıh farklılıkları var yani bu ülkelerin.

Mesela iki ülkede de namaz kılmayanlar öldürülür, mürted öldürülür. Kuranda böyle bir hüküm yok. Bir örnek sadece bu.

Sizde haklısınız fakat bizim ülkemiz kuran ilkeleriyle yönetilemez ki laiklik ilkesinden dolayı.

Hocam insan oğlu böyle Hz. Muhammed başta olmadığı sürece düzgün bir şeriat gelmez gelse bile çok geçmeden kişisel menfaatler öne geçer o sistem bozulur.

Hocam insan oğlu böyle Hz. Muhammed başta olmadığı sürece düzgün bir şeriat gelmez gelse bile çok geçmeden kişisel menfaatler öne geçer o sistem bozulur.

Osmanlı'daki şeriat diğerlerinden daha iyi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı